«Акцію перетворюють в піар Порошенко». «Правий сектор» відмовився виходити на Марш захисників 24 серпня

Добровольчий український Корпус «Правий сектор» повідомив, що не братиме участь ході або марші в Києві, які заплановані на День Незалежності України.

Про це повідомила прес-служба «Правого сектора».

«У цьому році ми прийняли рішення не брати участі в ході або марші в місті Києві. На це є дві причини », – йдеться в повідомленні.

Як відзначили в прес-службі, перша причина – неузгодженість дій між ветеранськими структурами з проведення широкомасштабного заходу.

«Планування декількох аналогічних маршів є неприйнятним для нас. Ми розуміємо, що політичні ігри, в які намагаються втягувати ветеранів та бійців-добровольців, впливають на такі заходи і часто поділяють тих, хто пліч-о-пліч давали бій російським найманцям і їх посіпакам. Саме тому ми не хочемо, щоб нас намагалися використовувати для досягнення чиїхось політичних цілей. Над нашою бойовою структурою вище тільки український Народ, інтересам якого ми служимо. Ми за єдність всіх бійців і ветеранів російсько-української війни. Ми проти політизації за рахунок воїнів », – написали в« Правом секторі ».

Другою причиною, за словами корпусу, є перемир’я на Донбасі, які вступило в силу з 27 липня.

«Під час зради і капітуляції ми не маємо бажання марширувати по столиці. Вважаємо, що тепер час посилити захист незалежності України, як від зовнішнього ворога, так і від олігархічного антиукраїнського режиму і мобілізувати всі ресурси на боротьбу », – йдеться в повідомленні.

При цьому в «Право секторі» заявили, що в інших регіонах України структури організації будуть беруть участь у всіх запланованих заходах до Дня Незалежності України.

«У цьому році ми відмовилися брати участь в марші, тому що він перетворюється не в військово-патріотичну, а політичну акцію, проведену для піару однієї конкретної політичної сили – партії« Європейська солідарність »Порошенко», – заявив «Країні» прес-секретар « правого сектора »Артем Скоропадський.

«Прихильники Порошенко заявляють, що акція аполітична, разом з тим вже зараз відомо, що марш очолить народний депутат від« ЄС »Михайло Забродський. Ми чітко даємо зрозуміти, що жодна політична сила не може монополізувати право говорити від імені всіх ветеранів. Крім того, бійці Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» під час правління Порошенко були абсолютно не захищені державою – нам не давали зброї, не давали статус УБС (учасників бойових дій – Ред.), Та й просто забороняли воювати. Нагадаю, що тоді влада часів Порошенко кілька разів публічно називала нас «незаконними збройними формуваннями», а тепер екс-президент заради політичної вигоди намагається зібрати під свої прапори всіх учасників війни », – заявив Скоропадський.

За його словами, «метою маршу ветеранів повинна бути ідея єднання учасників війни в боротьбі проти Росії і створення по справжньому сильною і незалежною Україною, а не політична самореклама напередодні місцевих виборів».

Коментуючи інформацію, що з’явилася в інтернеті інформацію про те, що в марші ветеранів візьме участь і сам Петро Порошенко, Скоропадський зазначив, що «людині, яка п’ять років переслідував добровольчі батальйони і допустив Іловайськ трагедію, на такому заході точно не місце».

«Наша позиція проста – ветеранів в політичних цілях не повинен використовувати ніхто – ні влада, ні опозиція», – заявив Артем Скоропадський.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що екс-президент Петро Порошенко візьме участь в неофіційному Марші захисників України, який запланований на День Незалежності 24 серпня. В кінці маршруту Порошенко повинен виступити з промовою на Європейській площі. У той же час в Нацкорпусе вважають появу Порошенко на марші порушенням домовленостей організаторів і «спробою рейдерської атаки на хід».

Джерело: