40 років від дня смерті Володимира Висоцького: Спогади колишніх з ним в ту ніч і головні хіти

Сьогодні, 25 липня, день пам’яті великого музиканта Володимира Висоцького. У цей день виповнюється рівно 40 років з дня його смерті.

Висоцький помер в квартирі будинку на вулиці Малій Грузинській в Москві. Причиною медики вказали серцево-судинну недостатність. Йому було всього 42 роки (дата народження – 25 грудень 1938 року; зараз співакові могло б бути 82 роки).

Помер Висоцький незабаром після початку Олімпіади в Москві, коли іногороднім в’їзд до столиці був обмежений.

І хоча офіційно про смерть артиста повідомила тільки «Вечірня Москва» невеликим некрологом – після цього протягом трьох днів у театру на Таганці збиралося велика кількість його прихильників.

Однак сам похорон стали одними з наймасовіших неофіційних маніфестацій в Москві за все радянських часів – траурна колона склала 100 тисяч осіб.

Володимир Висоцький – один з найбільш відомих артистів, а у багатьох і найулюбленіший. Він був широко відомий завдяки виконанню власних пісень.

Всього він їх написав понад 600.

У день пам’яті Володимира Висоцького ми публікуємо спогади тих, хто був поруч з ним в ту трагічну ніч, коли його не стало.

Спогади людей, які були з Висоцьким в ніч його смерті.

Первый снимок после смерти Владимира Высоцкого. Фото: t.me/dimsmirnov175

Перший знімок після смерті Володимира Висоцького. Фото: t.me/dimsmirnov175

Так, лікар актора Анатолій Федотов розповів, що в той день зробив музикантові укол снодійного, після чого Висоцький заснув.

«Я зробив укол снодійного … Час, два … Володя все томився … Потім затих. Ну, думаю, заснув … Він заснув на маленькій тахті, яка тоді стояла у великій кімнаті … А я був зі зміни – втомлений, виснажений. Приліг і заснув – напевно, годині о третій. Прокинувся від якоюсь зловісною тиші – як ніби мене хтось смикнув. І до Володі! Зіниці розширені, реакції на світло немає. Я давай дихати, а губи вже холодні … Пізно. Судячи з клініці, був гострий інфаркт міокарда … Я – будити Оксану! Сам розгубився, звичайно. А вона – в істерику! Разів зо три в непритомність падала. Я впорався з собою – по щоках її … Водою відливав … Я розумів, що зайвих людей тут не повинно бути: – Ну-ка, давай – збирайся швиденько! » – сказав він.

У той же час подруга Висоцького Оксана Афанасьєва розповіла, що Висоцький довго стогнав, після чого все різко припинилося.

«Не знаю чому, але Толя Володину ліжко, на якій його і прибинтувати – немає, я вже все розв’язала … Цю ліжко він переніс з маленької кімнати у велику. Один переніс, і Володю переніс туди – і поклав туди … Мабуть, він щось таке заспокійливе колов … Або дав випити? Я не знаю, але Володя весь час стогнав … Весь час якісь звуки. А тут дуже швидко припинилися всякі звуки … І ось я пішла спати, кажу Толі: – Толя, ти не будеш спати? – Я посиджу, ти йди поспи .. І я пішла … А тут припинилися всякі звуки – тому я і заснула. Тому що мертва тиша! Ну, думаю, – Володя заснув, і я можу поспати … Лягла … »- розповіла вона.

Практично відразу після цього, стверджує Афанасьєва, до неї в кімнату увірвався Федотов зі словами, що Висоцький помер.

«Мені здається, що як тільки я заснула, влетів Толя: – Оксана! Володя помер! Я нічого не розумію, вискакую і біжу туди, бачу – лежить Володя. – Толя! Давай робити штучне дихання! – Усе! Йому вже пізно! Тобто він дав йому ці ліки – і заснув! А коли прокинувся – побачив, що Володя вже мертвий. Значить, хвилин сорок пройшло », – сказала вона.

Увійшовши в кімнату до Висоцького, Афанасьєва взяла його за руку, через що на тілі музиканта залишився слід.

«І коли я влетіла в кімнату, я взяла Володю за руку. А коли я забрала свою руку, залишилися відбитки моїх пальців. Тобто на його руці залишився слід. Він вже не був теплий, він був холодний! Усе! Уже небіжчик! І у нього були відкриті очі! Тобто Володя не спав, коли помер. Значить, він помер не уві сні. В їдальні залишалася недопита пляшка горілки … А у великій кімнаті вона стояла вже порожня. Толя її допив. І може бути, він хотів подивитися телевізор? А може бути, в шоці – після смерті переніс його туди … Але навіщо? Він же до мене не відразу прибіг … »- уточнила вона.

Найвідоміші і популярні пісні Висоцького

Серед головних хітів Висоцького такі композиції, як «Спасите наши души», «Балада про любов», «Скелелазка», «Пісня про друга», «Все не так хлопці!», «Будинок кришталевий», «Балада про боротьбу» і « балада про відхід в рай »і багато інших.

Володимир Висоцький – Врятуйте наші душі. Відео: YouTube / Володимир Висоцький

Володимир Висоцький «Баллада о любви». Відео: Youtube / Радянське телебачення. Держтелерадіофондом Росс

Володимир Висоцький «Скелелазка». Відео: YouTube / Олексій Чернов

Володимир Висоцький «Пісня про друга». Відео: YouTube / YurchenkoElena

Володимир Висоцький «Все не так хлопці!». Відео: YouTube / DMITRIY VOLKOV

Володимир Висоцький «Будинок кришталевий». Відео: YouTube / gilbert18041

Володимир Висоцький «Балада про боротьбу». Відео: YouTube / Григорій Симаков

Джерело: