Зеленський заявив, що немає прощення тим, хто не дав українським морякам захистити Крим

У неділю, 5 липня, президент України Володимир Зеленський, приймаючи парад українських Військово-морських сил в Одесі, заявив, що тих, хто не дозволив морякам захистити Крим, не можна пробачити.

Про це повідомляє прес-служба президента.

«Ми, українці, ніколи не пробачимо тих, хто у нас забрав Крим. І ніколи не пробачимо тих, хто не дозволив українським морякам перешкодити цьому », – сказав він.

Відзначимо, що в момент анексії Криму в.о. президента України був Олександр Турчинов. Саме його неодноразово звинувачували в тому, що він не дав команду української армії і військово-морського флоту чинити збройний опір російським військам.

Сам Турчинов заявляв, що віддавав наказ стріляти, але військові в Криму відмовилися його виконати.

«Після загибелі нашого військовослужбовця я безпосередньо дав наказ застосовувати зброю. Керівництво Міноборони попросило продублювати його в письмовому вигляді. І я підписав цей наказ. Чому вони не стріляли? Командири військових частин не те, щоб боялися, немає, але побоювалися, що в разі застосування зброї їх потім зроблять «крайніми», – заявляв Турчинов в інтерв’ю «Лівому берегу» в інтерв’ю 2014 року.

Варто зазначити, що український військовослужбовець прапорщик Какурін загинув 18 березня 2014 року під час штурму 13-го фотограмметричного центру в Сімферополі.

У той же час, анексія Криму почалася майже за місяць до того – 28 лютого. 16 березня вже було проведено референдум про приєднання Криму до Росії, а 18 березня анексія була оформлена договором про входження Криму до складу РФ. І весь цей час жодного збройного опору діям Росії не виявлялося.

І відданий після 18 березня наказ відкривати вогонь вже нічого не вирішував, так як ситуація на півострові повністю контролювалася Росією.

Участь Президента України Володимира Зеленського в урочистих заходах з нагоди Дня Військово-Морських Сил ЗСУ.

Участь Президента України Володимира Зеленського в урочистих заходах з нагоди Дня Військово-Морських Сил ЗСУ.

Опубліковано Офіс Президента України Субота, 4 липня 2020 р.

strana.ua