Життя літніх людей: фотопроєкт 13-річного сумчанина «Старосільці»

Тринадцятирічний сумчанин Михайло Грищенко фотографує людей похилого віку за їхніми улюбленими та повсякденними справами. Героями фотопроєкту «Старосільці» стали жителі Старого Села. Автор розповів про те, чому обрав це село, яка ідея вкладалася у роботи та чи планує робити фотовиставку.

Михайло Грищенко про «Старосільці»

Михайло Грищенко

Автор фотопроєкту «Старосільці»

Ми з батьком розпочали цикл робіт «Старосільці» у Старому Селі Сумського району, адже там мешкала моя бабуся. Спочатку хотіли фотографувати людей, які безпосередньо були учасниками Другої світової війни і пережили ці часи. Але потім вирішили, що робитимемо світлини героїв, яким більше 75 років. Зазвичай, бабусі та дідусі з фотопроєкту дуже радіють, коли їх фотографують.

Ідея світлин у тому, щоб показати людей у віці, які займаються улюбленою справою. У процесі зйомки дуже цікаво послухати їхні життєві історії. Адже ці люди справді мають великий досвід та охоче про нього розповідають

Приємно, коли рідні літніх людей пишуть нам слова подяки. Їм подобаються роботи, а мені процес фотографування. Просто я близько п’яти років займаюся фотографією, тому у майбутньому хочу поєднати це зі своєю професією.

Ми досі продовжуємо фотопроєкт, але поки що люди з інших сіл не просили нас приїхати та пофотографувати їхніх рідних. Та якщо у когось знайдеться таке бажання, думаю, ми шукатимемо можливості. По завершенню циклу плануємо зробити фотовиставку у місцевій бібліотеці. Якщо роботами зацікавиться більше людей, то подумаємо про виставку у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Ніна Бурмака, 91 рік

Бабушка Нина

Володимир Гавриленко, 88 років

Михалыч 2

Олександра Комликова, 82 роки

Василь Буденний, 79 років

Зінаїда Ященко, 83 роки

Зінаїда Ященко 2

Галина Казнієнко, 78 років

Павло Циндренко, 89 років

Катерина Білоус, 90 років

Джерело: