Жителя Сумщини притягли до відповідальності за оформлення кредиту на товариша

За допомогою у поліцію Шостки звернувся 31-річний місцевий мешканець. Він розповів, що на нього несанкціоновано було оформлено онлайн кредит на суму 7 000 гривень. У скоєному чоловік запідозрив знайомого, якому дав у користування свою банківську картку.
Поліцейські розшукали і допитали 30-річного товариша заявника та з’ясували перебіг подій.

Ще в минулому році підозрюваний позичив у свого друга банківську картку, мотивуючи тим, що його була заблокована і він не може отримати грошовий переказ. Чоловік кілька місяців користувався нею, аж поки не вирішив оформити кредит на товариша. Він створив особисту сторінку у Інтернет-банкінгу, вказавши там дані картки товариша та свій мобільний номер, пройшов верифікацію та зробив електронну заявку на отримання кредиту в одній із фінансових установ. Гроші були перераховані на вказаний ним номер рахунку. Кошти зловмисник зняв та витратив на свої потреби.

Про фінансову аферу свого товариша заявник дізнався лише через кілька місяців, коли сума боргу зросла майже вдвічі, і, чоловікові стали телефонувати з фінансової установи з вимогою погасити кредит.

Наразі кримінальне провадження, відкрите відносно підозрюваного за ознаками ч. 1 ст. 222 Кримінального кодексу України «Шахрайство з фінансовими ресурсами», вже спрямоване до суду. Санкція статті передбачає штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Остаточне покарання йому визначить суд, повідомляє відділ комунікації поліції Сумщини.

Джерело: