Землю, яку понад 20 років обробляли мешканці села на Сумщині, виставили на аукціон

Землю, яку обробляють мешканці Хмелівки Краснопільського району, виставили на аукціон. На цих ділянках селяни працюють понад 20 років і з них живуть.

Це — понад 30 гектарів, які територіально межують з городами. Вони не є комунальною власністю. “Нам давали їх кожному біля свого городу, щоб люди не бігали, бо перший раз давали за 20 кілометрів — у 90-х, а потім, у 2000-х, перенесли їх сюди”, — розповідає мешканець села Олексій Шевченко.

“Живемо з неї”. Землю, яку понад 20 років обробляли мешканці села на Сумщині, виставили на аукціон

За його словами, кожен брав навпроти свого городу. “Цей рік люцерна в мене скошена. На той рік перепахаю: ячмінь посію, тому що корова є, треба зерно, поросята, птиця. Ми з неї виживаємо, з цієї землі”, — говорить чоловік.

В Олексія Шевченка — гектар землі. Розповідає, що коли роздавали ділянки, вони були неродючі. “Щоб воно начало родити, сюди стільки вперто гною, і добрива купляли. А бур’яну скільки тут вирубали! Нам як тільки пороздавали, так хто сокирою рубав, хто — комбайном”, — згадує чоловік.

Всього тут, більш як 20 років тому, людям роздали понад 30 гектарів землі. Всі ділянки селяни обробляють самі, в оренду ніхто не здає.

“Живемо з неї”. Землю, яку понад 20 років обробляли мешканці села на Сумщині, виставили на аукціон

“20 років платили податки, а тепер виявилося, що приватизувати ми її не можемо, вона — у державній власності, тобто — Держгеокадастрі”, говорить Михайло Корг.

Місцеві жителі розповідають, що землі видавали без документального оформлення. Під час розмежування, у 2018 році, їх не приписали до села. Таким чином люди втратили можливість оформити ці землі на себе.

Усі землі, коли ми об’єдналися, передали у комунальну власність Краснопільської селищної ради. А цей масив – 32 гектари – Держгеокадастром не був переданий”, — роз’яснює в.о.старости Хмелівського старостинського округу Краснопільської селищної ради Олексій Дяченко.

“Живемо з неї”. Землю, яку понад 20 років обробляли мешканці села на Сумщині, виставили на аукціон 

За словами мешканки села Зої Зеленської, землю не оформляли, бо вона — за межами села. “Та, що в межах села, коло городів, – ту оформляли, а та що за межами – цю ні”, — розповідає жінка.

Узаконити свої ділянки жителі Хмелівки вирішили минулої осені. Розповідають, що кілька разів були в обласному управлінні Держгеокадастру, але щоразу їм відмовляли. Останню відмову отримали днями: людям сказали, що ділянки виставлять на аукціон і на них уже є заявки з усієї країни. Перед тим, на звернення Геокадастру, депутати дали добро на передачу земель місцевим жителям.

Голова Краснопільської селищної ради Юрій Яремчук говорить, що на цьому тижні було звернення від людей. Причина — Держгеокадастр відмовив їм. “Не врахували нашу думку, депутатського корпусу селищної ради, аргументуючи це тим, що ця земельна ділянка виставлена на аукціон”, — зазначив посадовець.

За його словами, звертаються до Геокадастру пів року. “Нам постійно дають безглузді якісь відмовки, щоб не передавати до громади. На цю землю багато заяв йде не від наших жителів”, — пояснює Юрій Яремчук.

“Живемо з неї”. Землю, яку понад 20 років обробляли мешканці села на Сумщині, виставили на аукціон

Він повідомив, що на сесії 29 липня депутати громади збираються підготувати запит до Геокадастру про передачу землі у власність громади. А мешканці Хмелівки готові у суді відстоювати своє право на землю. Суспільне чекає на відповідь від Держгеокадастру в Сумській області щодо не передачі землі Хмелівській сільській раді Краснопільського району.

Джерело: