Заступник губернатора: «Популяризація закладів громадського харчування Сумщини в Україні – це ще один крок до покращення туристичної привабливості всієї області»

На цьому наголосив заступник голови Сумської облдержадміністрації Сергій Банніков під час зустрічі з представниками Української ресторанної асоціації.

Засновники Української ресторанної асоціації Сергій Трахачов і Софія Коломицева вирушили містами України, щоб узгодити з місцевою владою питання зваженого виходу з карантину та подальшої підтримки місцевою владою бізнесу. Сумщина – це друга, після Харківщини область, яку вони відвідали.

Головними темами діалогу стали: моніторинг і створення умов для роботи ресторанів, екологія, а саме – утилізація використаних масок і рукавичок, а також довгострокова співпраця обласної влади з асоціацією.

За словами співзасновниці асоціації Софії Коломицевої, основним меседжем зустрічі стало питання підтримки ресторанного бізнесу в умовах пандемії і кризи. Не лише ресторатори, а й жителі Сумщини мають чітко знати правила, за якими працює сьогодні ресторанний бізнес. Адже від цього залежить безпека в області.

Як повідомив директор Департаменту цивільного захисту населення Сумської облдержадміністрації Олександр Милаш, наразі Сумська область не відноситься до регіонів зі значним поширенням COVID-19, де запроваджується посилення протиепідемічних заходів. Але на Сумщині запроваджено ряд чітких протиепiдемiчних заходів, визначених Сумською обласною кoмiciєю з питань техногенно-екологiчної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зокрема, це дотримання вiдстанi не менше нiж 1,5 метра мiж мiсцями для сидiння за сусiднiми столами та розміщення не бiльше нiж чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дiтей вiком до 14 рокiв ), за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку дiяльнiстъ, є оператором ринку харчових продуктiв відповідно до Закону України «Про основнi принципи та вимоги до безпечностi та якості харчових продуктів», та за умови забезпечення персоналу засобами iндивiдуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) i використання вiдвiдувачами, крiм часу приймання їжi, респіраторів або захисних масок, у тому числi виготовлених самостiйно, за умови дотримання протиепiдемiчних вимог, визначених Тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепiдемiчних заходiв у закладах громадського харчування на перiод карантину у зв’язку з поширенням гострої респiраторної хвороби.

«Наші підприємці розуміють необхідність впровадження цих заходів. І жодної скарги від них не поступало, – зазначив Сергій Банніков. – Вони теж розуміють, що ці норми необхідні. Адже це безпека їхніх клієнтів».

«Крім поточних питань, ми хочемо обговорити включення ресторанного бізнесу в програму «Магніти країни» (державний проект з пошуку нових символів країни). Адже маємо на меті популяризувати гастрономічну культуру», – розповідає президент Української ресторанної асоціації Сергій Трахачов.

Сергій Банніков наголосив, що обласна влада готова співпрацювати в цьому напрямку, адже популяризація закладів громадського харчування Сумщини в Україні – це ще один крок до покращення туристичної привабливості всієї області.

Джерело: