«Запорожець мене здружив із сотнею людей”: Сумчанин — про свою раритетну автівку-ювіляра

У жовтні 2020 року виповнюється 60 років першій українській малолітражці ЗАЗ-965, або як його ще називають, — «горбатому Запорожцю». Таку автівку має сумчанин Павло Куліш. Він розповів, як реставрував ретро-машину, і чому завдяки атомобілю довелося познайомитися з великою кількістю людей з різних куточків України, передає suspilne.media.

«Ці авто, якщо настане апокаліпсис і всі стануть, то вони поїдуть. На них не впливає ні час, ні інтернет, ніякі хвилі», — так вважає Павло, який вже три роки є власником «горбатого запорожця». На ремонт і реставрацію автомобіля чоловік витратив два роки.

«Найскладніше було — це водійські двері. Я на них витратив два місяці життя. Все було розбито, розламано. Друге питання найскладніше — це колір. Колір – це перемога. Правильно зробиш — все буде класно. Замінників тут, крім резини і лампочок, немає. Дякую друзям, однодумцям. І велика сила — інтернет», — розповідає Павло.

Щодо різних деталей і особливостей реставрації він постійно шукав інформацію в однодумців. «Запорожец мій мене здружив з сотнею людей, це точно,» — говорить Павло.

Запорожець нині на ходу, розповідає чоловік, їздить з максимальною швидкістю — 60 км/год. За півтора роки, що автівка відреставрована, проїхав на ній понад 2 тисячі кілометрів, як по трасі, так і по польових дорогах.

«Останній виїзд був у нас — це до Києва. Своїм ходом, автівка впоралася. У сучасному потоці важко керувати , бо швидкість авто не витримає сучасний потік. З безпекою для пасажирів тут повний нуль. Немає в авто ні ременів безпеки, навіть елементарної аварійки. Дзеркал заднього виду заводом-виробником не передбачено», — говорить Павло.

Підтримує захоплення Павла його дружина Альона і розповідає, що чоловік готував її до придбання такого автомобіля років 10. «Говорив, що в нього буде «зазік». І настав той день, що він приходить і каже, що все, є ЗАЗ. Діти були в захваті. Хвилювання були, але підтримка — дуже важлива річ у сім`ї. Ми тата підтримуємо завжди. Комфортно було, коли їхали, спали з донькою в машині. Диван м`який розкладали», — згадує Альона.

«Горбатий Запорожець» ще й мотивував Павла не зупинятися на одному ретро-автомобілі. Нині у його колекції чекають на реставрацію ще три старі автівки.

https://www.facebook.com/037b2c7d-9783-4464-9423-1fb6f22647b7

 

Джерело: