Юрій Чмирь іде на вибори зі стратегією «Сумщина-2025»

Юрій Чмирь очолив команду ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ на місцевих виборах і поставив головне завдання — навести порядок, щоб на Сумщині життя людей стало кращим і комфортнішим. Головний інструмент виконання цих планів — стратегія розвитку Сумської області «Сумщина-2025». Раніше екс-губернатор вже анонсував її презентацію, і ось прийшов час дізнатися всі подробиці, конкретні положення і аргументи на користь її реалізації.

— Юрій Павлович, поясніть, що собою являє стратегія «Сумщина-2025»?

— Це конкретний документ із чіткими показниками по кожній галузі економічного розвитку Сумської області. Розроблена нашою командою програма розрахована на 5 років. По кожному року в стратегії «Сумщина-2025» ми визначили результати й успіхи, які маємо досягнути в усіх без винятку сферах — освіті, медицині, промисловості, житлово-комунальному та сільському господарстві, залученні інвестицій, культурі і спорті, соціальному захисті.

Сумчани знають багато прикладів нашої роботи, яку ми з командою ефективно проводили в рамках стратегії «Нова Сумщина-2015» з 2010-го по 2014-й роки. За кожен рік виконання цієї програми в області з’являлося більше 300 об’єктів! Діагностичні центри, лікарні, елеватори, овочесховища, молочні комплекси, промислові підприємства, футбольний центр «Барса» в Сумах і філії в районах області, реконструкція театрів і оновлення районних будинків культури тощо.

Найголовніше — ми змогли домогтися, щоб пенсіонери та громадяни, які потребують соціального захисту, отримали відчутну підтримку і не боялися будувати плани на майбутнє. Чого не можна сказати про те, що відбувається останні 5 років, коли люди з мізерними пенсіями та соціальними допомогами фактично кинуті за межу бідності.

— Як губернатор Ви вже працювали по стратегії «Нова Сумщина-2015» і зуміли досягти високих показників в різних сферах. Що ви вважаєте найбільшим її успіхом?

— Коли ми втілювали в життя стратегію «Нова Сумщина-2015», абсолютно всі питання вирішувалися комплексно. У нас була системна, згуртована, добре злагоджена робота, де кожен чиновник точно знав, що він повинен зробити за певний час, щоквартально проводилися перевірки, обговорювалися і аналізувалися показники за всіма напрямками, щоб в результаті ми змогли вивести область у п’ятірку кращих в Україні. Люди побачили і відчули результати роботи команди, а це і є основним завданням влади — робити життя громадян кращим, комфортнішим.

Оцінили наші досягнення і на всеукраїнському рівні: ми здобули третє місце в країні за розвитком сільськогосподарської галузі, перше місце — за залученням інвестицій, також Сумщину відзначили за високу динаміку по створенню робочих місць.

Ми зуміли налагодити конструктивний діалог із соціально-відповідальним бізнесом: інвестори почали вкладати великі ресурси не тільки в свої підприємства, а й у розвиток територій, допомагати з облаштуванням соціальних об’єктів — ремонтувати школи, амбулаторії та лікарні, будинки культури…

— На які галузі ви робите акцент у новій стратегії?

Перш за все необхідно розвивати економіку за рахунок реалізації регіонального внутрішнього продукту. Економічний підйом можливий тоді, коли будуть створюватися нові робочі місця, буде налагоджена стабільна робота бюджетоутворюючих підприємств. Від того, наскільки продуктивно вони працюють, залежать також інвестиції в соціальну сферу. Якщо ми говоримо про місто Суми — то це в першу чергу «Сумихімпром» і «Насосенергомаш», в Шостці — це «Імпульс», в Конотопі — «Авіакон». У нашій п’ятирічній стратегії промисловий потенціал ставимо у пріоритет!

Другий ключовий блок — сільське господарство. Сумщина має не просто збирати і зберігати рекордні врожаї, якими традиційно славиться на всю Україну, а займатися переробкою готової продукції, адже досвід Європи показує, що за переробною галуззю — майбутнє! Створюючи такі виробництва, ми будемо, по-перше, отримувати конкурентний товар і гарантувати області продовольчу безпеку, по-друге, забезпечувати наших людей зайнятістю і гідною оплатою праці, по-третє, направляти додаткові доходи в бюджет і знову ж вкладати в розвиток територій. Все повинно бути в балансі.

— Чому ви підкреслюєте важливість командної роботи для реалізації стратегії «Сумщина-2025»?

— У нас є величезна команда професіоналів, разом з якою можна перевернути гори. Найбільший потенціал в Сумській області — це люди, які знають, вміють, показують, як потрібно працювати. Важливо всіх зібрати і дати можливість для реалізації їх приголомшливого потенціалу. На нові обличчя все вже надивилися і розчарувалися через некомпетентність, відсутність знань і досвіду. Суспільство зробило висновки і сьогодні гостро потребує фахівців, команді, яка працює для людей.

— Чому для команди ОТЗЖ, яку ви очолюєте, важливо взяти більшість у Сумській обласній раді?

— Будь-який прихід до влади має на увазі здатність впливати на політичні процеси. Для того, щоб реалізувати стратегію «Сумщина-2025», необхідна більшість, яка має важелі впливу на прийняття важливих рішень для розвитку області. Щоб здійснювати якісні зміни, щоб про Сумщину знали не тільки в Україні, а й за кордоном, — вкрай необхідна більшість! Тому запрошуємо до співпраці всі розсудливі політичні сили, які дійсно хочуть зробити життя людей кращим.

Мета у нас одна — рухатися тільки вперед і повернути найкраще!!!

Джерело: