Які зміни чекають на сумські школи з вересня?

На Сумщині готуються до нового навчального року. У зв’язку з коронавірусом у шкільному навчанні з 1 вересня відбудуться зміни. Що саме буде по-іншому — розповіли у Старосільській школі Сумського району, передає suspilne.media.

З вересня тут за парти тут сядуть 200 дітей. Початкова школа вже готова до навчання. Наразі ремонтують інші кабінети, коридори, їдальню. У 2020 році до підготовчих робіт додалася ще і організація протиепідемічних заходів.

Директор школи Сергій Іщенко розповідає, що в їдальні доведеться робити додаткову зміну харчування, аби розвести дітей у часі. Коридори будуть розмічені, позначені напрямки руху. “Розклад буде створений таким чином, щоб діти якомога менше перетиналися на перервах у коридорі”, — говорить він. За його словами, дезінфекцію робитимуть на кожній перерві. “Масками дітей забезпечуватимуть батьки, вчителі — себе, працівників — ми. На вході в школу і на перерві діти будуть в масках. На заняттях — без, це дозволяють”, — зазначив директор.

Антисептики - від школи, маски - свої: на Сумщині готуються до нового навчального року

Засобами захисту – масками, рукавичками, антисептиками, пірометрами — школу має забезпечити місцева громада. Як розповідає начальниця місцевого відділу освіти Альона Шафоростова, є 8 тис. грн, щоб розпочати навчальний рік. Наразі відділ готує бюджетний запит на сесію сільської ради, щоб отримати ще 30 тис. грн на закупівлю засобів захисту до кінця року. Сесія має відбутися у вересні. “Потрібно придбати ще 2 пірометри в цю школу, антисептики. Купляти паперові рушники не плануємо, хочемо поставити сушки для рук”, — зазначила вона. Маски використовуватимуть багаторазові. “Придбали і одноразові, тому що працівники кухні повинні постійно міняти рукавички, маски. Для тих кухарів, які будуть видавати їжу дітям, придбають щитки”, — говорить Шафоростова.

Замість двох входів до школи — буде 6. На кожному – пункт контролю з дезінфекторами, пускатимуть тільки учасників освітнього процесу. “Це правильно, тому що школа призначена для дітей”, — говорить мама про початок нового навчального року шестикласників Юлія Прус. Шкільний автобус підвозитиме учнів за кількістю місць для сидіння. Щодня його будуть дезінфікувати, замість одного рейсу — буде два.

Антисептики - від школи, маски - свої: на Сумщині готуються до нового навчального року

Вчителька початкової школи Тетяна Скиртач каже, що всі заходи, у тому числі й святкові, проводитимуть у межах класу. “Найважче для мене як учителя початкових класів – це дотримання соціальної дистанції. Ці дітки ще зовсім маленькі, вони не розуміють, чому не можна торкатися, не можна обійняти один одного”, — зазначає вона. Тому, за її словами 1 вересня у її класі буде відбуватися під гаслом: “Усмішкою обійми друга”.

Джерело: