Які зарплати і пенсії будуть отримувати сумчани з вересня?

В Україні мінімальну зарплату з 1 вересня 2020 го підвищать із 4723 до 5000 грн. Разом з тим для 1,5 млн українців зросте і пенсія. Так, відповідно до закону, ті, хто досяг віку 65 років і виконав вимоги щодо стажу, повинен отримувати не менше 40% мінімалки.

До 1 вересня це 1889 грн, а після 1 вересня — уже 2000 грн. Вчена Лідія Ткаченко відзначає: з урахуванням, що в наступному році влада обіцяє зробити доплату в 500 грн усім, хто має достатньо стажу і досяг віку 75 років, таке підвищення торкнеться незначної кількості українців.

Мінімальна зарплата — це така собі межа: менше — не можна, а більше — можна. Скільки українців отримують мінімалку — сказати складно. Як розповів екс-міністр соцполітики Андрій Рева, близько 75% співробітників дрібних і середніх підприємств офіційно мають таку зарплату. Але це тільки офіційно, мовляв, більшість із них отримують частину доходу в конверті.

Тобто є два варіанти, при яких на вас відобразиться підвищення мінімалки. Перший — ви отримуєте левову частину зарплати в конверті, а офіційно живете на мінімальний оклад. У такому випадку роботодавець змушений буде збільшити розмір білої зарплати. Другий — ви дійсно отримуєте мінімалку. У такому випадку розмір вашого доходу повинен вирости як мінімум на 277 грн.

Чого торкнеться:

Податки. Зараз із мінімальної зарплати потрібно заплатити 1960 грн податків, а вже з 1 вересня — 2075 грн.

Зарплати. Підвищення мінімалки до 5000 грн торкнеться небагатьох (у першу чергу лікарів та інших бюджетників, які насправді отримують мінімалку). Їхній дохід збільшиться всього на 277 грн. А ось підвищення мінімалки до 6500 грн у 2021-мо відіб’ється на 37% працюючих. Саме стільки українців, згідно з даними Держстату, на даний момент отримують менше зазначеної суми.

Джерело: