Свої спостереження опублікували на сторінці громадської приймальні УГСПЛ (Українська Гельсінська спілка з прав людини) на Сумщині безпосередні учасники процесу:
«Виборчі дільниці, в більшості своїй так і не були обладнані для вільного доступу маломобільних груп населення, незважаючи на обіцянки представників органів місцевої влади. На окремих ділянках були відсутні пандуси, а деякі ділянки, всупереч офіційним даними, розміщувалися на 2 поверсі будівель без ліфтів. Подібні ситуації спостерігалися в різних населених пунктах регіону. Також громадська омбудсмен по захисту виборчих прав в Сумській області Валентина Волік звернула увагу на слабку освітленість ділянок в темний час доби, що унеможливлювало голосування для людей з інвалідністю ».
Крім того, свої спостереження в соцмережі виклали представники уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області: з двадцяти відвіданих ділянок частково доступними були тільки три. Нульовий рівень входу зафіксований тільки на одному з відвіданих ділянок. На всіх інших ділянках відсутні пандуси, кнопки виклику чергових, поручні з двох сторін сходи. На деяких ділянках вхідні групи з дверним прорізом менше 90 см, в такі приміщення людина на візку не зможе потрапити навіть зі сторонньою допомогою. Близько 85% дільниць обладнані пандусом, який не відповідає встановленим нормам, оскільки кут нахилу становив більше 8%. Тому можна зробити висновок, що інформація, розміщена в Держреєстрі виборців про доступність переважної більшості ділянок, не відповідає дійсності. Так, ділянки, що розміщуються на других поверхах будинків, не обладнані ліфтами або іншими підйомними механізмами, вказані як відповідальні потреб маломобільних груп населення …
Також громадська приймальня УГСПЛ зв’язалася з представниками активної громадськості. Олег Габ, керівник ГО «Рука допомоги», зазначив, що всі проблеми, які були з доступністю виборчих дільниць в Сумах, залишилися невирішеними. Відсутність пандусів і вузькі кабінки спостерігалися майже на всіх ділянках. Це призводило до того, що люди з інвалідністю безпосередньо на ділянку потрапляли за допомогою кого-то, а волевиявлення змушені були робити в коридорі, бо заїхати на візку в двері або скористатися кабінкою для голосування було неможливо.
Інформацію підтвердив і Анатолій Сасса, керівник ГО «Ініціативи Слобожанщини», яка займається людьми, що мають інвалідність по зору. Він змушений був заповнювати бюлетень біля вікна, на підвіконні, саме в цьому місці освітлення дозволило зробити це самостійно.