Для чого потрібен водонагрівач?
Нехтувати капітальним ремонтом ЖКГ, звичайно, не варто, щоб не довелося майбутньою весною захищатися від морозу, лише ковдрою та гарячим чаєм. Однак і в теплу пору року приймати холодний душ або мити посуд під крижаною струменем води не кожному сподобається. Сучасна промисловість не стоїть на місці, тому, сьогодні є відмінне рішення цієї проблеми. Досить купити побутової водонагрівач, щоб цілий рік насолоджуватися гарячою водою, незалежно від примх природи і роботи комунальних служб. Компанія ВенКон в даній статті докладно розгляне характеристики бойлерів і критерії їх вибору.
Типи водонагрівачів
Який водонагрівач вибрати – питання непросте. Однак треба знати, чим вони відрізняються один від одного. Перш за все, зверніть увагу на вид споживаної електроенергії – газ або електрику. Газові водонагрівачі значно економічніше в експлуатації, проте не скрізь доступні. Електричні ж водонагрівачі більш універсальні в цьому плані. Другий важливий критерій відбору – спосіб прогріву. Вироблять два типи побутових водонагрівачів – проточні та накопичувальні. У чому їхня відмінність? Проточні водонагрівачі мають маленькі розміри, що зручно в невеликих приміщеннях, а й споживана потужність електроенергії у них значно вище.
Що таке бойлер?
Зараз розглянемо, що таке бойлер, в чому його переваги і недоліки. Бойлер (його ще називають накопичувальним бойлером) являє собою «термос» з підігрівом, який забезпечується за рахунок Тена (тепло-електронагрівальний елементу). Прилад нагріває воду до заданої температури і підтримує її тривалий час. При відкриванні крана вода витікає з бойлера, а на його місце надходить нова холодна порція. Після того, як вода в системі досягне заданої температури, нагрівання припиняється. Як правило, для накопичувального бака використовують нержавіючу сталь або сталь зі спеціальним антикорозійним покриттям. А щоб уникнути електролітичної корозії всередину бака поміщають магнієвий анод.
Як вибрати?
Розглянемо параметри, на які слід звернути увагу при виборі водонагрівача.
Потужність
Потужність нагрівального елементу визначає швидкість нагріву води. Зазвичай у бойлерів цей параметр невисокий (частіше від 1,0 до 2,5 кВт), що економічно дуже доцільно. Однак великий мінус такого типу водонагрівачів полягає в тому, що нагрівання води займе тривалий час. У тому випадку, якщо потужність ТЕН перевищує 2 кВт, можливе перевантаження електромережі.
Товщина теплоізоляційного шару
Товщина теплоізоляційного шару бойлера забезпечується товщиною пенополиуретанового шару, яка в середньому становить 30-40 мм по основній площі тепловіддачі. Оптимальна ширина теплоізоляції забезпечує мінімальні тепловтрати при температурі економічної роботи бойлера, що становить 55-60 градусів. Якщо використовується поліуретан більшої ширини, то габаритні розміри водонагрівача збільшуються.
Обсяг резервуара
Обсяг резервуара стандартних побутових водонагрівачів знаходиться в межах 5-500 літрів. Умовно вони поділяються на три групи:
– міні-водонагрівачі ємністю до 30 л. Для них характерно заповнення водою без тиску. Забезпечують гарячою водою одну точку;
– міді-водонагрівачі мають ємність 30-100 л. Обслуговують кілька точок споживання води, які розташовані поруч;
– максі-водонагрівачі (ємність перевищує 100 л), здатні забезпечити теплою водою кілька точок, розташованих віддалено один від одного.
Мінуси бойлера
Однак у бойлерів є і свої мінуси. Перш за все, це габаритні розміри. Ось чому питання вибору обсягу водонагрівача настільки серйозне. Розглянемо стандартні цифри розрахунку споживання гарячої води на одну людину: прийняття ванни – 80 л, душа – 25 л, миття посуду – від 5 до 12 л. Можна знайти в мережі інтернет і дещо завищені цифри, але це пов’язано з тим, що гаряча вода зазвичай змішується з холодною приблизно 50/50. Ще одним мінусом бойлерів є складність їх установки, яку краще довірити кваліфікованому спеціалісту. До того ж встановлювати його слід лише на капітальну стіну з-за значної маси водонагрівача з наповненим баком.
Висновки
Таким чином, при виборі бойлера потрібно чітко визначитися з покладеними на нього завданнями. Скільки людей і як часто будуть експлуатувати водонагрівач, кількість днів у році (це стосується дачних будинків). Також заздалегідь слід визначити місце установки і вивчити якість проводки в приміщенні. У будь-якому випадку краще проконсультуватися з фахівцем компанії, що займається реалізацією і технічним обслуговуванням бойлерів.