Як коронавірус протікає у дітей?

Про це на брифінгу в міськраді розповіла міський дитячий позаштатний інфекціоніст Марина Корнієнко. За її словами, з початку пандемії коронавірусу в Сумській дитячій клінічній лікарні Святої Зінаїди, яка визначена як медустанова першої хвилі по госпіталізації дітей області з підозрою на коронавірусну інфекцію або підтвердженим COVID-19, — було проліковано більше 370 пацієнтів. Лабораторно коронавірус був виявлений тільки у 16 ​​осіб, повідомляє shans.com.ua.

— Хочу зазначити, що дитяче населення хворіє менше, ніж доросле, — повідомила фахівець. — Однак клініка у дітей більш розширена, відзначається неконтрольований запальний процес, який важко зупинити звичними для нас препаратами.

Серед усіх 16 наших пацієнтів з коронавірусом запам’ятався один найважчий випадок. У дитини були симптоми, нехарактерні для описаних класичних станів хворих. Тіло хлопчика було вкрите пухирями, як після опіків від борщівника (бур’ян) або окропу. Причому, починалося все з плямочки і розвивалося до великого міхура, який відкривався, утворюючи виразку. Ураження слизової було таке, що він не міг взагалі розкрити очі, три дні нічого не їв. Ми дуже боялися сепсису, але все обійшлося. Для лікування цієї дитини були застосовані найсучасніші препарати. Цей була титанічна праця всієї нашої команди. Хлопчика ми виписали на 30 день в задовільному стані. Він одужує, ми спілкуємося, поки в школу я його ще не відпускаю. Антитіла дитина ще не виробила — тому є ризик повторного інфікування.

Були діти, які потребують кисневої підтримки від години до 12 години. Всього у нас на госпіталізації знаходилося три важких дитини.

Уже всі діти з підтвердженим COVID-19 виписані, вчора в обід додому відправився останній пацієнт.

Джерело: