Виділено ще майже 10 мільйонів на програму поводження з відходами

Сьогодні, 26 червня, під час першого пленарного засідання 35-ї сесії Сумської обласної ради депутати підтримали проект рішення про внесення змін до Комплексної програми поводження з відходами в Сумській області на 2016-2020 роки.

Проблема поводження з відходами, а саме утилізація пестицидів, тягнеться з часів СРСР. Свого часу вони були визнані безхазяйними і передані на баланс органів місцевого самоврядування. Частково це питання вирішувалося і за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища вдалося знешкодити понад дві тисячі тонн пестицидів на території всієї області. Зараз на Сумщині залишається 560 тонн пестицидів. Депутати погодили виділення 9,5 млн грн на розв’язання цього питання, ще 5 млн грн нададуть місцеві бюджети, передає sumypost.com.

Таким чином, поки що буде вивезено біля 200 тонн отрутохімікатів з чотирьох районів області – Середино-Будського, Шосткинського, Сумського та Великописарівського. Отрута транспортуватиметься до Франції, де буде утилізована.

Ураховуючи необхідність своєчасного виконання запланованих природоохоронних заходів щодо збирання, перевезення, утилізації, знешкодження, захоронення відходів і обмеження їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людини, розглянувши подані Сумською обласною державною адміністрацією зміни до Комплексної програми поводження з відходами в Сумській області на 2016-2020 роки, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила внести зміни до Комплексної програми поводження з відходами в Сумській області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Сумської обласної ради від 10.08.2016.

Так, тепер загальний обсяг фінансування програми складає 180 572,351 тис. гривень, у тому числі: за І етапом – 128650 тис. гривень; за ІІ етапом – 51922,351 тис. гривень.

Джерело: