“Великий наплив”. Сумські школярі пішли на медогляди

Велика кількість сумських школярів йде на медогляди протягом останніх двох тижнів. Про це 26 серпня розповіла педіатр Сумського центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Лариса Сергеєва.

За її словами, останнім часом може прийти 50 дітей за один день. Наразі, говорить вона, йдуть навіть ті, кому поки що медогляд проходити не потрібно. Багато хто не зробив цього під час карантину, а тепер довідку обов’язково вимагають у навчальних закладах, передає «Суспільне».

“Складається враження, що хочуть всі стовідсотково отримати за останні 5 днів літа цю довідку”, — говорить вона. За її словами, профогляд можна пройти в різний проміжок часу року. “Не обов’язково зараз в серпні, перед 1 вересня. Це можна зробити або в місяць свого народження, або і в вересні, і в жовтні”, — додає вона.

Наталія Руденко привела на медогляд сина: “Ми прийшли лише до дільничного педіатра, щоб уточнити, як саме проходити. Нам потрібно здати до 15 числа. Ми ж в масках, руки обробили, температуру поміряли – не боїмося”.

Тут з дітьми — і Зоя Маркова: “А що робити. Вимагають – треба. Ми зобов’язані, тому йдемо”.

“Великий наплив дітей”. Сумські школярі пішли на медогляди

За словами начальниці міського управління освіти Антоніни Данильченко — обов’язковий медогляд необхідно проходити раз на рік. “Діти, які навчалися вже в школі, мають довідку, яка дійсна рік. І цілий рік, за окремим графіком, відбувалися медичні огляди”, — говорить вона. Щодо першокласників посадовиця зазначила: “Діти-першокласники мають довідки при випуску із садочка. Якщо в неї закінчується термін 28 серпня, то до 28 серпня батьки мають подбати про здоров’я”.

За словами директорки департаменту освіти і науки Сумської облдержадміністрації Вікторії Гробової, довідки потрібні тільки тим дітям, які йдуть в перший клас. “Решта може проходити медичну комісію, як за порадою державного санітарного лікаря. Щоб за місяць до дня народження дитина пройшла медичне обстеження”, — зазначила вона.

Джерело: