Вадим Лисий: «Батьківщина» пропонує план невідкладних заходів, які врятують життя людей!

Найголовніше питання сьогодення — це боротьба з короновірусною пандемією, яка щодня знесилює багато людей, — йдеть у заяві голови Сумського обласного партійного осередку ВО «Батьківщина» Вадима Лисого на офіційній сторінці у мережі Facebook.

На сьогодні в Україні понад 240 тисяч підтверджених випадків захворювання на Covid-19, на Сумщині — понад 6 тисяч, і ця цифра щодня стрімко зростає.

Вадим Лисий зауважує, що влада зробила акцент на будуванні доріг напередодні виборів і втратила контроль над боротьбою з пандемією.

Команда «Батьківщини» вимагає термінових рішень від влади, адже від цього залежать життя українців. Фахівці команди Юлії Тимошенко розробили план невідкладних заходів, оперативна реалізація якого допоможе вберегти життя та здоров’я мільйонів людей, уникнути найгіршого сценарію і захистити українців від пандемії. Головні акценти презентує очільник обласної парторганізації.

Алгоритм нашої команди і Юлії Тимошенко передбачає 5 невідкладних кроків:

 

— відкриття єдиної багатоканальної гарячої лінії, куди за допомогою звертатимуться всі, хто відчує перші симптоми коронавірусу. Оперативний зв’язок має бути у кожному селі нашої області. 

 

— забезпечення людей безкоштовними тестами, які мають робитися впродовж доби після звернення. Наразі ситуація в Сумській області складна, обласний центр не справляється з обсягами тестів і хворим треба чекати 5-7 днів. Профільне міністерство має сприяти відкриттю додаткових лабораторних центрів не лише в обласних містах, а як мінімум в центрі укрупнених районів. Тести мають бути безкоштовні для всіх і це питання немає обговорюватися — так має бути, це обов’язок держави.

 

— запровадження мобільних бригад для допомоги пацієнтам вдома. На жаль сьогодні хворі чекають приїзд медиків більше ніж 30 хв., особливо у сільській місцевості, де згідно недолугій медичній реформі вже практично немає медичних установ. Робота ФАПів має бути відновлена у всіх населених пунктах із відправним технічним забезпеченням.

 

— надання безкоштовних ліків усім, хто отримав підтвердження хвороби;

 

 — розгортання додаткових ліжок та перепрофілювання лікарень під допомогу хворим на COVID. Для Сумщини це питання надзвичайно важливе, сьогодні про це мають подбати міністри і керівництво країни. 

 

Партійці переконані, що саме команда Юлії Тимошенко має великий досвід боротьби із подібними епідеміями, парламент виділив достатньо грошей на протидію коронавірусу, наразі має працювати медична вертикаль. А найефективнішою ця робота буде за умови створення Національного штабу на чолі із президентом, відповідну інціативу вчора озвучила лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

 

Джерело: