В палати очного та ЛОР відділень Шосткинської ЦРЛ встановили кисневі концентратори

Як в Україні в цілому, так і в Шостці, ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію не покращується. Щодня кількість людей з підтвердженим діагнозом COVID-19 зростає. Навіть офіційна статистика вже відстає від реальних цифр, розповідає головний лікар Шосткинської Центральної районної лікарні Олег Штогрин. «За офіційними даними Сумського лабораторного центру по Шосткинській громаді зареєстровано близько 280-ти хворих на COVID-19», — говорить він у коментарі shostkanews.city.

Згідно отриманих нами аналізів, з початку пандемії у Шосткинській громаді було зафіксовано 360 інфікованих. Просто на вищому рівні не встигають оновлювати інформацію.

Відтак, за останні дні до Шостки надійшов 31 позитивний аналіз на коронавірус. Разом з тим збільшується кількість важких хворих та пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування, повідомляє пан Штогрин. «В ЛОР та очному відділенні знаходяться 16 хворих з діагнозом COVID-19 та з підозрами на цю недугу. Вони не потребують постійної кисневої підтримки, адже мають легкий перебіг хвороби», — додає головний лікар.

Попри це в палатах очного та ЛОР відділення встановили кисневі концентратори, і найближчим часом планують провести сюди киснепровід.

«Хочемо також модернізувати киснепровід в інфекційному відділенні, посиливши його потужність», — розповідає Олег Штогрин.

Наразі тут в усі 17 боксів кисень підведений, але плануємо встановити ще більше балонів, оскільки постійно зростає кількість хворих, які потребують кисневої терапії

В ЛОР та очному відділеннях наразі працює частина працівників з інфекційної лікарні. Деякі з медиків ЛОР та очного відділень добровільно погодилися лікувати хворих на COVID-19, за що Олег Штогрин їм дуже вдячний: «Там є лікар з інфекційного відділення, приходить туди завідуюча. Медсестер ми спеціально навчали працювати з цією категорією хворих».

Він дякує тим медпрацівникам, які не відмовляють і йдуть на «передову», оскільки всім їм зараз дуже важко.

Станом на 13-ту годину 30-го жовтня на стаціонарному лікуванні Шосткинської ЦРЛ перебувало 52 хворих. З них 25 осіб – з підтвердженою коронавірусною інфекцією, 17 – з підозрами на COVID-19. «Троє людей – у важкому стані і знаходяться під апаратами ШВЛ – на постійному підсиленому масковому режимі. 8 хворих перебувають на кисневій підтримці», — підкреслює пан Штогрин.

27-го та 28-го жовтня двоє пацієнтів померли від ускладнень, спричинених коронавірусом. Жертвами підступної недуги стали чоловік і жінка похилого віку.

Медична галузь міста докладає зусиль, аби стовідсотково забезпечити ліками пацієнтів інфекційного відділення. За словами Олега Штогрина, антибіотики і внутрішньовенні розчини у наявності є постійно. «Буває, що ліки швидко розходяться через велику кількість хворих. Але ми намагаємося їх швидко поповнювати», — пояснює він.

Варто зазначити, що зараз на стаціонарному лікуванні перебувають пацієнти не лише з Шостки, а й з Шосткинського, Ямпільського та Серединобудського районів. Серед хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19 є і медпрацівники. Втім, скільки їх всього – головний лікар сказати не наважився: «Є хворі з підтвердженим діагнозом, є медпрацівники, результати аналізів яких поки не прийшли».

За останньою інформацією, на стаціонарному лікуванні перебувало четверо медпрацівників. Зараз вони вже одужують.

По всім випадкам інфікування медиків проводиться службове розслідування, адже згідно Постанови Кабміну ці факти можуть прирівнюватися до професійної хвороби чи професійної травми. «По проведеним нами розслідуванням, випадків інфікування на роботі не було», — підкреслює керівник.

Про те, що інфіковані медпрацівники могли заразитися коронавірусом у побуті свідчить той факт, що на робочому місці вони використовували засоби захисту та дотримувалися усіх протиепідемічних правил, вважає Олег Штогрин.