Учні Глухова відмовилися від ДПА

На Глухівщині зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться в терміни, визначені раніше: з 25 червня по 17 липня. Утім державну підсумкову атестацію у формі ЗНО учні можуть не проходити. Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, що дозволять у цьому навчальному році звільнити випускників шкіл, а також учнів, слухачів, студентів закладів професійно-технічної, вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/20 навчальному році, від обов’язкового прохо­дження ДПА. За рахунок цього майже вдвічі зменшиться кількість охочих складати тестування, відповідно менше ризику у зв’язку з коронавірусом.

Першими, кому зіграли на руку такі зміни, – це студенти училищ та коледжів, які повинні були проходити ДПА після другого курсу. Підуть на ЗНО лише ті, хто в подальшому планує вступати до вишів. Наприклад, у Глухівському вищому професійному училищі подали заявки на тестування лише 2 чоловіки, повідомляє Неделя.

– Студенти відреагували на таке рішення спокійно, бо до нас приходять отримати «кваліфікованого робітника». Диплом ми видаємо усім, хто успішно завершив державну кваліфікаційну атестацію та підтвердив свої знання в професійному напрямку. Тому далеко не кожному потрібне ЗНО, аби далі кудись вступати, – прокоментував директор ВПУ В’ячеслав Новиков.

А от для випускників шкіл позитив трішки в іншому. Хоч діти все одно складатимуть тестування, бо планують вступати до вищих навчальних закладів, зате оцінки в атестаті отримають за результатами семестрових та річних.

– Ми зробили моніторинг: усі 110 випускників глухівських шкіл не виявили бажання проходити ДПА. Батьки напишуть відповідні заяви на ім’я директора. У свідоцтвах про повну загальну середню освіту у них значитиметься «звільнений». Ніяких негативних наслідків не буде. Навпаки, підсумкові оцінки учні отримають за результатами навчання в 10-11 класах. Крім того, ми вже можемо сказати, що в нас у місті буде 15 медалістів. Раніше відзнаку потрібно було підтвердити під час ДПА. Далеко не всі могли так добре скласти тестування, – коментує начальник міського відділу освіти Людмила Васянович.

Під час ЗНО будуть суворо дотримуватися рекомендацій епідеміологів. Так, перед тестуванням вимірюватимуть температуру усім складачам та педагогам. Для цього вже передали пірометри. Якщо температура буде вищою за 37,20, то діти зможуть скласти тестування під час додаткової сесії, яка відбудеться з 23 липня по 11 серпня. Обов’язковим буде перебування в захисних масках.

Міністерство передало на глухівські пункти здачі ЗНО 5,9 тис. масок, 26 одноразових халатів та щитків для медиків, 206 півлітрових антисептиків для рук, 27 л деззасобів для обробки кабінетів та вбиралень. Відділ освіти забезпечить пункти рідким милом, туалетним папером та паперовими рушниками.