У сумському ТРЦ оштрафували магазин за продукцію, що не відповідає встановленим вимогам

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області на підставі заяви споживача про продукцію, що не відповідає встановленим вимогам, була проведена позапланова перевірка в магазині ТОВ «ЮСК Україна» в ТРЦ Мануфактура за адресою м. Суми, вул. Харківська, 2/2.

У ході проведення перевірки, було прийнято рішення про відбір шести зразків продукції, яка реалізовувалась у магазині. За результатами лабораторних випробувань ДП «Харківстандартметрологія» було встановлено, що всі відібрані зразки продукції не відповідали встановленим вимогам до безпечності та/або маркування.

У зв’язку з введенням такої продукції ТОВ «ЮСК Україна» в обіг, відповідно до Закону України «Про державний нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області винесено постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму 51 000 грн. та прийнято рішення про застосування обмежувальних (корегувальних) заходів а саме: припинення реалізації продукції, що не відповідає чинному законодавству, до приведення такої продукції у відповідність.

Суб’єкт господарювання не погодився з проведеною перевіркою та звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафних санкцій та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду, у задоволенні позовних вимог ТОВ «ЮСК Україна» відмовлено.

Після винесення постанови, ТОВ «ЮСК Україна» у добровільному порядку було сплачено лише частину штрафних санкцій у розмірі 25,5 тис. грн. Для примусового стягнення решти штрафних стягнень, а також вартості відібраних зразків та витрат, пов`язаних з проведенням лабораторних досліджень, відділом правового забезпечення Головного управління був підготовлений та направлений позов до Окружного адміністративного суду м. Києва.

За результатами судового розгляду рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.08.2020 було задоволено позовні вимоги про стягнення з ТОВ «ЮСК Україна» штрафних санкцій та витрат, пов’язаних з відібранням зразків продукції та проведенням лабораторних досліджень в розмірі 54,6 тис. грн.

Питання законності здійснення контролю Головним управлінням за якістю та безпечністю нехарчової продукції було неодноразово предметом судових спорів, зокрема в судовому порядку відділом правового забезпечення було доведено законність застосування штрафних санкцій до суб’єктів господарювання, що здійснювали господарську діяльність в магазині «Аврора» (76,5 тис. грн.) та магазині «Київстар» (63,75 тис. грн.).

Джерело: