У Сумській області з лікарями підписано майже 900 тисяч декларацій

Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.

«В області наразі підписано 893 069 декларацій, або майже 84%, (середній загальноукраїнський показник складає 72,2%), – зазначив Сергій Бутенко. – Нaйбільше підписаних деклараціях – у Буринському (84,4%), Тростянецькому (84,8%) Роменському (83,6%) районах та м. Суми (84,1); найменше – у Путивльському (61,7%) та Кролевецькому (68,4%) районах».

За його словами, в області продовжується впровадження реформи охорони здоров’я. Станом на 31 липня договори з НСЗУ заключили 78 закладів, які надають первинну медичну допомогу, з них комунальної форми власності 52. В електронній системі охорони здоров’я зареєстровано 694 лікаря. У м. Суми та районах області зареєстровані всі лікарі закладів охорони здоров’я первинного рівня. За січень-липень кошти від НСЗУ отримали усі заклади на загальну суму майже 286 млн. гривень (в тому числі у липні − 41,2 млн. гривень), що становить 79,5% від бюджету на первинну ланку.

«Поряд з реформуванням первинної ланки, завершено автономізацію закладів спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги. За даними сайту НСЗУ станом на 31 липня договори з НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій уклали 44 заклади спеціалізованої допомоги комунальної форми власності з 47 (крім 2 стоматологічних поліклінік – обласної клінічної і міської м. Ромни, Будинку дитини)», – додав Сергій Бутенко.

Джерело: