У Сумській області відкрили справу щодо самовільного захоплення землі

Мешканці села Рижівки, що в Білопільському районі, майже 30 років користувались землею, яку їм виділила сільська рада. А на початку липня дізналися, що відкрите провадження за статтею «самовільне захоплення земельної ділянки».

Щоб вирішити питання із землею, жителі Рижівки зібрали збори. Люди дізнались, що можуть цогоріч не зібрати врожай на земельних ділянках, які отримали для ведення господарства. «Ці землі нам видавалися у 1993 році, це була колективна земля. Це земля, яка була забрана у наших дідів, прадідів, у період колективізації 30-х рр. Держава до цієї землі не має ніякого відношення. Ми їх засівали, платили податки, а у 2019-му році ми, пенсіонери, заключили договір на обробіток землі з фізичною особою-підприємцем», — розповів мешканець Рижівки Василь Бортняк.

Інформацію підтверджує Рижівський сільський голова Олександр Чех. За його словами, у 90-ті роки правління колгоспу виділило кожному працівнику до гектара землі під городи. «Оформлялись документи, але вони були не закінчені. Але є вже рішення сесії, є поділені на квадрати ці земельні ділянки. Яким чином вони стали землями запасу і резерву, ми зараз намагаємось вияснити», — розповів сільський голова.

Олександр Недайвода – підприємець, із яким заключили договори селяни, – розповідає, що його викликали до місцевої прокуратури. «Я надаю людям допомогу по обробітку землі, і все. Я її самовільно не сіяв, нічого самовільно там не робив. Приїжджає до мене підприємець, житель Ворожби, і каже – мене просять із податкової чи з прокуратури, у нього є свій комбайн і він буде молотить землю», — розповідає підприємець.

Ділянка у 25 гектарів, про яку йде мова, знаходиться за межами села, і є у державній власності. Цьогоріч люди засіяли її пшеницею та соєю. Заступник Білопільського голови Олександр Кожухов показує документ — рішення Рижівської сільради від 1993 року про виділення земель селянам, та зараз, говорить, Держгеокадастр виставив їх, як землі запасу. «Міська рада дізналась про цю проблему теж колективним зверненням у п’ятницю (10 липня — ред.). На сьогоднішній день, ми звертаємось до Держгеокадастру, щоб ці люди, яким видана земельна ділянка, змогли отримати на себе право власності. В нас подібна ситуація і по селу Ободи. Всюди люди не оформили документи. З приводу того, що будуть арештовувати, звернень ні від прокуратури, нізвідки на сьогоднішній день не було», — розповів Кожухов.

У підсумку зібрання, люди підписали звернення з проханням про допомогу, зразок якого віддали в.о. голови Білопільської районної ради Володимиру Відуєву. «Я сьогодні, на підставі вашого звернення, пишу своє звернення, їду в прокуратуру. Давайте все робити в рамках закону. Ви в цей момент оформлюєте право на ці земельні ділянки, це єдина вимога. Іншого просто немає», — говорить селянам Відуєв.

За словами спеціаліста відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Володимира Кузьменка, кримінальне провадження за статтею «самовільне зайняття земельної ділянки» відкрили на початку липня 2020 року. Наразі триває досудове слідство. Чи будуть арештовувати земельну ділянку, поки не знають.

Джерело: