У Сумській обласній лікарні СБУ провела обшуки

Сьогодні, 27 червня, Служба безпеки України повідомила про начебто викриття оборудки, через яку одна із лікарень у Сумах не отримала 18 апаратів штучної вентиляції легенів.

Ідеться про Сумську обласну клінічну лікарню, повідомляє sumy.today.

10 квітня цього року обласна лікарня в особі директора Гороха Володимира Васильовича уклала договір із ТОВ «Медтехника-Кривий Ріг» в особі директора Тарнапович Наталії Вікторівни про постачання 23 апаратів ШВЛ до Сумської обласної лікарні.

За даними єдиного веб-порталу використання публічних коштів spending.gov.ua, обласна лікарня 13 квітня зробила 100% попередню оплату за постачання 23 апаратів ШВЛ у розмірі 17, 25 млн грн. Гроші, за даними spending.gov.ua, зараховані на казначейський рахунок ТОВ «Медтехника-Кривий Ріг». За договором усі апарати ШВЛ мали поставити до Сумської обласної лікарні не пізніше 45 днів з моменту отримання коштів, тобто до кінця травня. Але станом на зараз лікарня отримала тільки 5 з 23 оплачених апаратів.

transaction.png

В лікарні офіційних коментарів поки не надають, проте акцентують увагу, що гроші були перераховані саме на казначейський рахунок, з якого ТОВ «Медтехника-Кривий Ріг» може отримати гроші тільки після повного виконання договору. Крім того, медики звертають увагу, що у зв’язку з пандемією наразі немає сполучення із країною-виробником замовлених апаратів ШВЛ.

Що стосується закиду про завищення вартості апаратів на 20% від ринкової, в лікарні говорять, що мова йде про апарати ШВЛ екстра-класу, які підходять і дорослим і дітям. У зв’язку з цим вони і коштують дорожче.

Джерело: