У Сумах ЖЕК припиняє надавати послуги 106 будинкам

Управитель припиняє надавати послугу 106 будинкам у Сумах. Таке оголошення з’явилося на сайті комунального підприємства «Сумитеплоенергоцентраль». А на будинку на вулиці Харківській, 22 від цього ж підприємства оголошення про те, що людям відключать і електрику, повідомляє Суспільне. 

Кілька днів, як на будинку по вулиці Харківській, 22 висить оголошення. Людей попереджають, що з 1 серпня у них не буде світла. Мешканців багатоповерхівки це не дуже лякає. «Під’їзд стільки років облущений, батареї відрізані, за опалення платимо кубатуру всі і за під’їзд, а ліфт відключений вже років три стоїть. Люди пішки ходять і коляски тягають. Жодних зборів не було, ми навіть директора ЖЕКу не бачили, хоча мали б зібрати мешканців, познайомитися і обговорити ці умови», — розповідає жителька будинку Ірина Ігнатенко.

«Цей ЖЕК нічого не робить, гроші ми хороші платимо: 2800 грн, і все робимо своїми силами. Двері поламані, скільки просимо, тому що і наркомани, ввечері тут взагалі страшно ходити після десятої», — говорить інша мешканка цього будинку, Світлана Бондаренко.

У Сумах ЖЕК припиняє надавати послуги 106 будинкам

Єдине, що зробив ЖЕК – поміняв лічильник, коли сталося замикання в електрощитовій, говорить Вадим Махоня. «Ми хочемо заключити договір із іншим ЖЕКом, оскільки «Сумитеплоенергоцентраль» ми не вибирали, нам призначили їх автоматично. Хочемо співпрацювати з іншим ЖЕКом, оскільки в нього більш демократичні ціни, більш прозора політика, ми знаємо, на що витрачаються кошти», — розповідає Вадим Махоня.

Управителем цього будинку та ще 105-ти у Сумах «Сумитеплоенергоцентраль» стало за підсумком конкурсу. Його проводили 2019 року. Один із членів тодішньої конкурсної комісії, Сергій Гапуніч, каже, що управитель запізнився з оголошенням на два тижні.

«Наша комісія і затверджувала договір, який підписував міський голова від імені співвласників. І, якщо подивитися цей договір, то там в кінці сказано: якщо за місяць до закінчення терміну договору не надійдуть нові пропозиції від управителя або від імені співвласників, то договір вважається подовженим на наступний рік», — каже Гапуніч.

За рішенням виконкому Сумської міської ради, управителями після конкурсу визнали 7 організацій. Загалом на конкурс виводили понад тисячу будинків, із них «Сумитеплоенергоценталь» отримало в управління 315.

Як сприймати цю ситуацію людям — 30 липня пообіцяв пояснити директор департаменту інфраструктури міста Суми Олександр Журба.

Джерело: