У Сумах затвердили ставку туристичного збору на наступний рік

На черговому сесійному засіданні депутати міської ради затвердили ставку туристичного збору на 2021 рік.

Рішення встановити з 1 січня наступного року на території Сумської міської ОТГ туристичний збір сумські обранці ухвалили під час LХХVІІ сесії міської ради.

З урахуванням пропозицій, у відповідності до рішення міської ради «Про встановлення туристичного збору» № 7002-МР, ставку туристичного збору встановили за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі 0,5% – для внутрішнього туризму та в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Збір сплачуватимуть люди, які поселятимуться у готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках для приїжджих, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, гірських притулках, таборах для відпочинку, пансіонатах та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах, а також житлових будинках, прибудовах до житлового будинку, квартирах, котеджах, кімнатах, садових будинках, дачних будинках, будь-яких інших об’єктах, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Від туристичного збору звільняються місцеві жителі, люди у відрядженні, діти до 18 років, інваліди, ветерани війни, чорнобильці, ті, хто прибув в санаторії та пансіонати по путівках, дитячі лікувально-профілактичні, а також фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

Нагадаємо, туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до загального фонду бюджету Сумської міської ОТГ відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу України.

Від даного виду збору на 2021 рік до бюджету громади планують отримати понад 800 тис. гривень.

Джерело: