У Сумах заповнені лікарні для госпіталізації людей із COVID-19

У Сумах лікарні, в які можуть госпіталізувати пацієнтів із коронавірусом або з підозрою на коронавірус, заповнені. Пацієнтів везуть до Білопілля й Тростянця. Про це 11 вересня повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, пише Суспільне.

У Сумах пацієнтів із коронавірусом можуть госпіталізувати тільки у центр інфекційних хвороб ім. З. Красовицького, лікарню №5, лікарня Св. Зінаїди (тільки дітей) та в обласний перинатальний центр (тільки вагітних і породіль). Нині розгладають можливість розгортання додаткових ліжок в лікарні №4, але це питання ще не вирішене.

Проблема ускладнюється тим, що людей, в яких не підтверджено ПЛР-тестом наявність коронавірусу, можуть госпіталізувати тільки в окрему палату, яка може бути розрахована не на одного пацієнта, а на кількох.

«Такі пацієнти знаходяться там доти, доки не підтвердиться тест ПЛР позитивний. Таким чином, у нас заповненість ліжок і пацієнтів з підозрами. Ми змушені, зокрема жителів міста Суми, відправляти до найближчих районних лікарень, які визначені закладами першої хвилі. Це Тростянецька лікарня і Білопільська», — сказав Сергій Бутенко.

Тобто, якщо на момент госпіталізації хворого в Сумах не звільнилися місця у вищезазаначених лікарнях, є вірогідність, що він буде направлений до Білопільської ЦРЛ чи до Тростянецької міської лікарні.

Нині на Сумщині 497 ліжок у різних лікарнях області визначені для лікування пацієнтів з коронавірусом або підозрою. Із них 50 ліжок — реанімаційні. Станом на 11 вересня 20 реанімаціних ліжок зайняті, повідомив Бутенко.

Джерело: