У Сумах захворюваність на коронавірус за тиждень перевищила показники Києва

Аналіз захворюваності на Covid-19 (підтверджений ПЛР) за останній тиждень перевищує показники у Києві в 1,5-2 рази, – лікарка із Шостки. Про це заявила завідувачка інфекційним відділенням Шосткинської ЦРЛ Тетяна Тупикова.

За її словами, в інфекційне відділення продовжують надходити пацієнти з підозрою на коронавірус, з пневмоніями.

«Основна проблема, яка є на сьогоднішній день, – це тривалість виконання аналізів ПЛР», – каже медик.

Тетяна Тупикова поінформувала про те, що матеріально-технічна база відділення продовжує поліпшуватися. Введено в експлуатацію киснепровід. Тепер до кожного ліжка в інфекційному відділенні підведений кисень.

За словами медика, киснева терапія має важливе значення в лікуванні коронавірусної інфекції. «У потрібний момент отримання кисню – це запорука успішного лікування», – каже Тетяна Тупикова.

Вона повідомила, що ситуація по COVID-19 в Сумах складна і попросила шосткинців обмежити поїздки до обласного центру. «Аналіз захворюваності коронавірусною інфекцією (підтвердженої ПЛР) за останній тиждень по днях перевищує показники захворюваності в Києві в 1,5-2 рази. Інфекційні стаціонари в Сумах переповнені», – повідомила Тетяна Тупикова. За її словами, початок осені – це початок розпалу коронавирусної інфекції в Сумській області та в Україні.

Тетяна Тупикова ще раз нагадала про те, що використання масок є основним методом захисту дихальних шляхів. «І це дієво при коронавірусній інфекції», – сказала медик. Вона зазначила, що випадків зараження коронавірусів медпрацівників інфекційного відділення немає. Всі вони використовують засоби індивідуального захисту

Джерело: