У Сумах з 5 п’ять років на ремонти харчоблоків та їдалень у закладах освіти спрямували понад 10 млн грн

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО ознайомився з ходом ремонтних робіт у школах № 23 і № 25, де триває капремонт харчоблоків та їдалень.

Такі ремонти виконуються з метою забезпечення вимог системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР).

Разом із очільником міста перебіг робіт інспектували його заступник Альона ДМІТРЄВСКАЯ, керівництво управління освіти і науки, депутати Анатолій САГАЧ та Ігор ПЕРЕПЕКА, які закріплені за округами, на яких розташовані ці навчальні заклади й неодноразово їм допомагали.

У школі № 23, яка є однією з найбільших у місті, тут харчується понад 1000 дітей, – у розпалі масштабні перетворення харчоблоку та їдальні. Торік провели технічне обстеження приміщень та виготовили проєктно- кошторисну документацію по об’єкту «Капітальний ремонт їдальні комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 23, м. Суми, Сумської області».

Того ж року провели демонтаж та улаштування вікон, дверей та укосів, зробили вентиляцію. Загалом на 1,8 млн гривень. На поточний рік запланували основні будівельні роботи: улаштування перегородок, підвісних стель, системи опалення, підлоги з керамічних плиток, облицювання стін керамічними плитками, електромонтажні та пусконалагоджувальні роботи, на що передбачено 1,7 млн гривень. Завдяки ремонтним роботам на харчоблоці облаштують за всіма вимогами виробничі цехи, тим самим зробивши ще один крок до стандартів НАССР.

В оновленому харчоблоці з’явиться нове обладнання, на закупівлю якого заклад вирішив спрямувати фіксовану суму коштів, яку кожна школа і садок отримували щороку з міського бюджету, а тепер із бюджету Сумської міської ОТГ, а в оновленій їдальні – нові стільці, які придбали за надані депутатом Анатолієм Сагачем 154 тис грн. з тих, що виділялись йому на виконання виборчих програм та доручень виборців. Зекономлені на закупівлі стільців кошти школа направила на придбання інтерактивної дошки.

«Це вже стало таким собі міні-проєктом обладнання їдалень у школах, тож дякую від імені свого колективу міській владі. І так, як порадували нашу школу, я б хотіла щоб порадували моїх колег» – сказала директор школи № 23 Наталія ПЕДЯШ.

Тим часом у школі № 25 на завершальній стадії ремонт допоміжних приміщень харчоблоку, який проводять у відповідності до вимог НАССР. Ремонтують комори, овочевий цех, зробили комфортну роздягальню, душові та вбиральню для персоналу, замінили мережі електропостачання та каналізації. Також, у рамках навчального року у закладі за сприяння депутата Ігоря Перепеки ремонтую рекреацію.

«Нові вимоги до організації харчування дітей у школах і дитсадках потребують відповідних умов, тому ми приділяємо велику увагу ремонтам їдалень і харчоблоків, щоб вони були сучасними, а також комфортними для дітей і персоналу. Оскільки школа № 23 є однією з найбільших у місті, саме в ній одній із перших здійснюється великий обсяг ремонтних робіт. Але поступово так само буде в кожному закладі освіті», – зазначив Олександр Лисенко.

Очільник міста доручив керівникам обох навчальних закладів завершити ремонти у найкоротші терміни та пообіцяв своє сприяння в разі виникнення проблемних питань.

В. о. начальника управління освіти і науки Тетяна ДРИГА повідомила, що, окрім шкіл № 23 і № 25 наразі тривають ремонтні роботи в харчоблоках та їдальнях школи № 26, садочків № 12 «Олімпійський», № 30 «Чебурашка», № 32 «Ластівка».

Вже завершили відповідні роботи у чотирьох садочках: № 7 «Попелюшка», № 20 «Посмішка», № 35 «Дюймовочка», № 15 «Перлинка» (ремонт підсобного приміщення харчоблоку).

Тут повністю замінювали систему гарячого та холодного водопостачання, каналізаційну систему, електричну проводку, встановлювали нову сантехніку, стіни та підлогу оздоблювали новим кахлем, стелю фарбували спеціальною фарбою, встановлювали сучасне світлодіодне освітлення.

Загалом, за 2016–2020 роки, різного роду ремонтні роботи провели у дев’яти закладах дошкільної та 23 загальної середньої освіти, на суму понад 10 млн гривень.

Джерело: