У Сумах відкрилася виставка харківського майстра оригамі з купюр

У Сумах відкрили виставку оригамі з грошових паперових купюр. Автор виробів — харків’янин Едуард Макаренко — називає їх «манігамі» (від аглійської money — гроші).

На виставці — понад 200 виробів, які власноруч створив Едуард. Серед фігурок — тварини, рослини, люди, конструкції. Деякі моделі майстер вигадує сам, а також створює моделі інших авторів, передає «Суспільне».

Однією з останніх фігурок створив кобру — із семи купюр номіналом в долар. «Вони всі цілі, після виставки розверну і буде 7 нових фігурок. Це робив півтори години», — запевняє Едуард.

Створює оригамі останні 10 років. На виготовлення однієї такої фігурки, говорить автор, необхідно від 20 хвилин часу.

«Я постійно експериментую з матеріалами. Я пробував шкіру, пластик, тепер гроші. Класичне використання в манігамі — це долари. Зараз модно крутити з євро. Але краще долари, бо там є узори, вони добре пасують, як очі. Але я роблю і з гривень. Номінал не має значення. Головне, щоб це була паперова купюра», — розповідає майстер і запевняє: » з грошима нічого не трапиться, їх можна розгорнути і користуватися».

Виставка знаходиться у музеї історії грошей у конгрес-центрі СумДУ на Покровській вулиці. Переглянути її можна до 21 жовтня.

Джерело: