У Сумах у КНП «Клінічна лікарня № 4» готуються розгортати додаткові ліжка для хворих на COVID-19

За дорученням міського голови Олександра ЛИСЕНКА, в КНП «Клінічна лікарня № 4» розширять ліжковий фонд для пацієнтів, хворих на COVID-19.

Про це під час виїзного брифінгу повідомила начальниця відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО. Посадовиця розповіла, що додаткових ліжок буде 30, у цілому на базі лікарні можливо буде розмістити до 120 хворих на коронавірус, це стало можливим завдяки завершенню ремонтних робіт у центральному корпусі. Наразі в інфекційному відділенні перебувають 34 пацієнти з даною недугою.

Керманич обласного центру наголосив, що міська влада розуміє важливість питання загостреної ситуації із захворюваністю на коронавірус, а відтак акумулює всі сили та можливості на забезпечення необхідних умов для надання медичної допомоги та лікування сумчан із SARS-CoV-2.

«Кількість хворих на коронавірус у Сумах зростає значними темпами, відповідно виникає потреба у збільшенні ліжкомісць. Тому готуємось додатково розгортати 30 ліжок у лікарні № 4 – відповідні можливості для цього є. Також прискорюємо темпи ремонту у центральному корпусі – на другому поверсі роботи будуть завершені за два тижні, оскільки залишилось зробити лише праве крило, бо решта – виконано, а от перший поверх буде зданий в експлуатацію за місяць чи півтора. Якщо ж існуватиме потреба в додатковій кількості ліжок – це в обов’язковому порядку буде зроблено!» – підкреслив очільник Сум.

Окрім цього, Олександр Лисенко доручив відділу охорони здоров’я опрацювати питання залучення лікарів з інших лікарняних установ до надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та надав розпорядження виділити додаткове авто для доставки рампи з кисневими балонами до лікарень міста задля оперативності роботи медиків.

Олена Чумаченко окремо поінформувала, що опрацьовується питання закупівлі кисневих концентраторів до вже підведених точок виходу кисню у КНП «Клінічна лікарня № 4» та на найближчому засіданні міської ради буде розглянуто питання про виділення коштів на ці потреби та доплати медичним працівникам.

Разом із тим, через два тижні розпочне свою роботу міська ПЛР-лабораторія, прогнозують у відділі охорони здоров’я. Вона локалізується на базі бактеріологічної лабораторії КНП «Клінічна лікарня № 4» та протягом робочого дня здійснюватиме три цикли роботи, тобто до 150 досліджень, таким чином розвантаживши ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» та пришвидшивши час їх виконання. Відповідне обладнання, придбане коштом Сумської міської територіальної громади за 1 млн 800 тис. грн вже сьогодні буде поставлено.

Джерело: