У Сумах студентів не виселятимуть з гуртожитків на час дистанційного навчання

Через те, що Суми увійшли до червоної епідемічної зони, а також отримали листа від Міністерства освіти, в університетах Сум навчатимуть студентів онлайн. Також, у листі йдеться про те, аби заклади забезпечили виїзд студентів із гуртожитків і зробили перерахунок проплат за цей час для студентів.

Поки на два тижні запровадили дистанційне навчання у Сумському педагогічному університеті. За словами першої проректорки закладу Любові Пшеничної, це рішення прийняли на час дії «червоної» зони, передає «Суспільне».

«Що стосується гуртожитків, на ректораті було прийняте рішення що ми не будемо ініціювати виселення. Тому що в нас більше 60-ти осіб — це сироти. Куди вони подінуться? Друге, у нас більше 300 осіб денної форми навчання – іноземці, вони нікуди не подінуться. Далі, у нас студенти 4, курсів 1 і 2 магістратури працюючі, вони переведені на індивідуальну форму навчання. Тому, звичайно, гуртожитки ми закривати не будемо, але карантинних заходів будемо дотримуватися», — розповіла Пшенична.

За словами першого проректора Сумського державного університету Василя Карпуші, їх заклад з понеділка працює онлайн і так буде протягом наступного місяця.

«Багато технічних питань. Наприклад, студенти, дійсно, є які не хочуть їхати, працюють. Є студенти, які інтернету не мають, тому що проживають у населених пунктах, де немає. Наразі є зрозумілий механізм повернення коштів, теж він опрацьовується», — сказав Карпуша.

З 13 жовтня викладачі аграрного університету також працюють зі студентами дистанційно протягом наступного місяця. У гуртожитках, за словами проректора Валерія Жмайлова, залишатимуться за бажанням, а перерахунок зроблять за комунальні послуги, якими студент не користуватиметься, якщо буде відповідна заява.

«Гуртожиток — за студентами. Хто хоче поїхати додому, той може поїхати додому, а хто залишається в Сумах, той користується гуртожитком, вони ж його проплатили. Якщо студент на місяць поїхав додому, написав заяву про те, що він буде місяць відсутній і подав цю заяву коменданту гуртожитку, там є механізм по коштах», — сказав Жмайлов.

 

Джерело: