У Сумах пройшла акція «Місто, дружнє до візочка»

До Дня міста, на Соборній, громадське об’єднання «Бюро правничих комунікацій» влаштувало акцію «Місто, дружнє до візочка». Вони перевіряли, наскільки місто відкрите для людей, які є маломобільними, та розповідали, яким воно має бути, передає Суспільне.

Розпочалася акція пластичним перформансом «Прості речі» від театру Нянькіних.

У Сумах перевіряли чи місто доступне для візочка

Далі екскурсія з Олегом Габом, який пересувається на візку, «Кути й градуси доступності». Разом перевіряли можливість потрапити до громадських закладів середмістя.

«У центрі міста Суми жодного пандусу нормативного немає. Переїзди тут — у жахливому стані… Для людей з вадами зору геть нічого не має у нас у місті, нічого, на жаль», – каже Габ.

У Сумах перевіряли чи місто доступне для візочка

На фотостенді «Місто, дружнє до візочка?» організатори акції зібрали світлини доступних і недоступних локації у Сумах.

«Доступність – це про кожного з нас. На цій інсталяції доступність стосується мам із дитячими візочками, людей поважного віку. Доступність стосується кожного з нас, а ми як платники податків маємо розуміти не тільки, куди витрачаються кошти, які сплачені нами як платниками, а і як якісно вони використовуються», – каже керівниця проєкту долучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у Сумах Марина Єжкун.

У Сумах перевіряли чи місто доступне для візочка

Аби уникнути скупчень і щоб до акції могли долучитися ті, хто такої можливості наживо немає, – організатори транслювали захід онлайн через соціальну мережу Facebook.

Джерело: