У Сумах показники захворюваності на коронавірус за тиждень зросли вдвічі

Під час апаратної наради при міському голові в.о. начальника відділу охорони здоров’я Наталія КІПЕНКО повідомила про зростання кількості хворих на коронавірус за минулий тиждень більше, ніж у два рази, у порівнянні з попереднім.

Так, за інформацією посадовиці, з початку квітня, коли розпочалося ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію, у Сумах зафіксували позитивний результат у 539 дорослих (+41 за добу) та у 42 дітей (+3 за добу). Майже дві третини хворих не можуть указати джерело інфекції, тобто зараження відбулося у місцях скупчення людей. Змінюється структура захворюваності – зростає важкість перебігу хвороби.

«Ми вже в «жовтій» зоні, тож маємо докласти всіх зусиль, аби стабілізувати ситуацію з показниками захворюваності та не допустити погіршення. Для цього необхідно дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції, зокрема, звертати увагу на спеціальні позначки у приміщеннях закладів побутового обслуговування. Контроль за цим – на працівниках та керівниках підприємств! Тож на усунення недоліків даю тиждень, далі прийматимемо відповідне рішення», – сказав міський голова Олександр ЛИСЕНКО.

Очільник Сум наголосив, що у разі виявлення порушень під час санепідемічного розслідування діяльності ринків та торгівельних центрів буде ініційовано питання щодо їх подальшої роботи, адже вони є місцями наймасовішого скупчення людей.

Вже сьогодні відбудеться нарада щодо даної проблематики за участі міського голови, його заступників Максима ГАЛИЦЬКОГО та Степана ПАКА, начальника міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Олександра ХРІНА, в.о. начальника відділу охорони здоров’я Наталії КІПЕНКО та представників поліції.

За інформацією відділу охорони здоров’я, на лікуванні наразі перебувають 438 осіб (81 дорослий – у КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького», 12 – у КНП «Білопільська центральна районна лікарня», 4 – в КНП «Тростянецька міська лікарня», 1 – в «ТМО МВС України по Сумській області», 1 – в КНП «Обласний клінічний перинатальний центр», 8 дітей – на стаціонарному лікуванні у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» та 331 сумчанин – на амбулаторному лікуванні на самоізоляції (17 дітей).

Одужали 138 містян: 44 виписані зі стаціонарів лікувальних закладів (у т. ч. – 4дітей), 94 – закінчили амбулаторне лікування (15 дітей та 79 дорослих).

На жаль, 21 серпня померли двоє чоловіків 69 та 44 років, які мали низку супутніх захворювань (у тому числі, системного характеру) та сімейні вогнища інфікування. Усього у місті зафіксовано з початку карантину п’ятеро городян.

Серед медичних працівників захворіло 37 осіб (11 – одужали, 26 – ще на лікуванні).

Разом із тим, відучора в КНП «Клінічна лікарня №5» також розпочали прийом пацієнтів, хворих на коронавірус, зокрема, туди вже потрапила жінка з підозрою на COVID-19.

Джерело: