У Сумах підприємство через суд відсудило 2,5 млн грн за договором поставки

У справі № 920/124/20 до Господарського суду Сумської області звернулось ТОВ “Торговий дім “Агросфера” до відповідача ТОВ “Колос-Агро Трейд” про стягнення 2,5 млн грн заборгованості за договором купівлі-продажу.

Судом встановлено, що між сторонами укладено договір купівлі-продажу, згідно з ним — позивач зобов’язався передати, а покупець прийняти та оплатити вартість засобів захисту рослин, мікродобрив відповідно до умов договору, додаткових угод та специфікацій.

Товарний кредит з відстроченням або з розстроченням платежу за цим договором надавався на умовах сплати 0,01 % річних за користування товарним кредитом. Через 10-ть календарних днів від останнього дня строку, коли товар мав бути оплачений, до дня його фактичної оплати, на прострочену суму передбачено нарахування 350 (триста п’ятдесят) процентів річних за користування товарним кредитом.

Також, якщо офіційний курс гривні до іноземної валюти — (долар США) зміниться в більшу або меншу сторону від офіційного курсу гривні до іноземної валюти — (долар США), що визначений у специфікації до договору на момент її підписання, покупець зобов’язаний сплатити продавцю проіндексовану суму вартості товару у гривні до договору.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач не виконав належним чином договірних зобов’язань щодо своєчасної та повної оплати отриманого товару.

Судом встановлено, що факт поставки позивачем відповідачу та прийняття останнім товару за договором на загальну суму 1 400 104 грн 38 коп. підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, зокрема підписаними сторонами видатковими накладними. Доказів сплати боргу чи обґрунтованих заперечень проти позовних вимог відповідач не подав.

З урахуванням приписів ст.ст. 524, 526, 536, 629, 694 Цивільного кодексу України, суд вирішив задовольнити позов повністю.

Джерело: