У Сумах не відновлять маршрут №14, бо не купили тролейбуси

Тролейбусний маршрут № 14 у Сумах поки не відновлять. Кошти від Європейського інвестиційного банку, за які мали закупити 19 тролейбусів для міста, затрималися між українськими міністерствами. Про це 7 жовтня розповів директор комунального підприємства «Електроавтотранс» Андрій Новик, повідомляє Суспільне.

Наразі 35% коштів Європейського банку перераховані заводу-виробнику, розповів Новик. «Першу партію тролейбусів ми очікували в жовтні, але відбулася затримка. Затягнувся процес узгоджень документів на рівні міністерства та заводу-виробника і, як наслідок, гроші переведені тільки в середині вересня. І через це відтермінувалися графіки поставки автономного ходу, який виробляється Польщею. Там деякі комплектуючі не вдається отримати через політичну ситуацію в Білорусі», — розповів директор підприємства. Він вважає, що до кінця року, ймовірно, тролейбуси до Сум не надійдуть. Перші поставки тролейбусів можуть відбутися в кінці лютого 2021 року.

«Європейський банк перерахував кошти іще в середині липня, кошти були на рахунку Міністерства фінансів. Ми не бачили цих коштів, вони до нас і не потрапляли. А там вже узгоджували між собою Міністерство фінансів та Міністерство інфраструктури та завод-виробник», — розповів Новик. За його словами, гроші «застрягли» між міністерствами.

«Що стосується відновлення тролейбусного маршруту № 14, то, оцінюючи технічні та кадрові можливості підприємства, можу прогнозувати, що тролейбуси у даному напрямку поїдуть тільки наступного року, після того, як ми отримаємо оці 19 тролейбусів та випуститься група водіїв, бо в нас велика нестача водіїв», — сказав Новик.

Він також розповів, що в місті опрацьовують можливість будівництва житлового будинку для працівників «Електроавтотрансу». «Сподіваюсь, вирішення квартирного питання дозволить повернути значну кількість наших колишніх водіїв, які зараз працюють в інших містах України та за кордоном», — сказав Новик.

5 жовтня на апаратній нараді Сумський міський голова Олександр Лисенко, реагуючи на електронну петицію сумчан, дав доручення КП «Електроавтотранс» розглянути можливість поновлення тролейбусного маршруту №14 (вул. Героїв Крут – Аеропорт).

Суспільне направило запити до Міністерства фінансів та Міністерства інфраструктури щодо причин затримки перерахунку європейських коштів Луцькому заводу.

Джерело: