У Сумах на студентському пляжі знайшли кишкову паличку

Купатися в районі студентського пляжу в парку ім. Кожедуба не рекомендується. Про це повідомила  начальниця управління державного нагляду та дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Валентина Тищенко.

За її словами, спеціалісти Держпродспоживлужби відібрали 4 проби у річці Псел. “Оскільки в обласному центрі офіційно облаштованих пляжів немає, проби брали у найбільш велелюдних місцях”, – зазначила вона.

Це – зони відпочинку поблизу кафе “Здибанка” і на вулиці Криничній, також біля мосту на вулиці Харківській та в районі студентського пляжу, передає Суспільне.

Усі проби дослідили на наявність патогенної мікрофлори, лактозопозитивних кишкових паличок та ентерококів. Три з них відповідали вимогам.

“Вода в районі студентського пляжу за вмістом ентерококів та лактозопозитивних кишкових паличок не відповідає нормативним показникам. Зокрема, перші перевищують норму в 1,2 раза, другі – у 20 разів”, – розповіла Валентина Тищенко.

Натомість, рятувальники на воді вважають купання в водоймах міста та області безпечним. Такі результати перевірки озвучив начальник Сумської міської рятувально-водолазної служби Олександр Мізенко:

“Розчистили місця у зоні масового відпочинку населення від порослі, пляшок, будівельного бруду, автомобільних шин, повалених дерев та боєприпасів часів ВВВ”.

За його словами, в Сумах безпечним є дно на студентському пляжі, у районі Харківського мосту, частково – озера Чеха, у найбільш велелюдному місці.

“Не перевіреним залишається дно в районі Здибанки, оскільки замовлення стосовно нього не надходило. Також залишилися бази відпочинку та дитячі табори на території міста та за його межами”, – зазначив він.

За межами обласного центру дно водойм перевірено в 32-х місцях: на глибину від 1,70 до 1,90 м.

“Перевірений один із офіційних пляжів у Шостці, дві зони масового відпочинку на річці Боромля – м. Тростянець, зони та бази відпочинку на річці Ворскла – с. Климентове. Не дивлячись на це, пірнати та стрибати у водойми категорично не рекомендуємо”, – повідомив начальник Сумської обласної рятувально-водолазної служби Юрій Приходько.

debaty.sumy.ua