У Сумах КП і дитяча міська лікарня ніяк не поділять «Поліклініку без черг»

Адміністрація дитячої міськлікарні Сум звернулася до міськради з проханням передати комп’ютерну техніку, яка використовується в системі «Поліклініка без Черги» і сьогодні стоїть на балансі КП «Інфосервіс», на баланс самої лікарні.

Справа в тому, що це питання піднімається вже не в перший раз, але в міськраді досі так і не придумали, як його вирішити. 7 липня його розглянула депутатська комісія міськради з питань комімущества і законності і дала свої рекомендації.

Заступник директора дитячої міськлікарні Наталія Спічакова нагадала депутатам, що медична операційна система «Поліклініка без Черги» була запущена в дитячій лікарні в 2017 році, і все необхідне для неї обладнання (комп’ютери, планшети, термінали і т. Д.) І програмне забезпечення закуповувало і встановлювало КП «Інфосервіс». З тих пір лікарня, також відтепер комунальним підприємством (хоч і некомерційним), так і працює на обладнанні, яке фактично належить іншому підприємству. Тому керівництво медустанови попросило передати цю техніку ім.

Однак КП «Інфосервіс» заявило, що це неможливо, так як, відповідно до Податкового кодексу, при передачі основних фондів (в даному випадку – комп’ютерної техніки) вони зобов’язані заплатити ПДВ на залишкову вартість цих фондів. А на сьогодні це близько 50 тис. Грн. Заплатити податок за свій рахунок підприємство чи то не може, чи то не хоче (цей момент так і залишився до кінця не з’ясованим). У свою чергу, «Інфорсервіс» запропонував лікарні купити у них цю техніку. Однак з таким варіантом категорично не погодилися ні в самій лікарні, ні в департаменті ресурсних платежів міськради.

– Згідно із законом це неможливо, – пояснила заступник директора департаменту Тетяна Михайлик. – Адже «Інфосервіс» купував ці комп’ютери не за свій рахунок, йому на це виділялися кошти з міськбюджету. А тепер вони хочуть продати цю техніку і отримати гроші! А місту, виходить, потрібно буде ще раз виділяти кошти – тепер уже лікарні – на покупку тієї ж самої техніки!

Член депутатської комісії Оксана Кубрак запропонувала, щоб КП «Інфосервіс» передало лікарні ці комп’ютери просто в оперативне управління. Однак підприємство не влаштував і такий варіант, тому що, поки техніка залишається у них в постійному користуванні і на балансі, вони платять амортизаційні відрахування, а це – близько 16 тис. Грн. щомісяця, хоча фактично технікою користується лікарня.

У підсумку члени комісії так і не змогли знайти прийнятного варіанту, який би влаштовував обидві сторони. Тому в підсумку вони просто проголосували за те, щоб винести на сесію міськради питання про передачу комп’ютерної техніки, яка використовується в системі «Поліклініка без Черги», в безкоштовне користування дитячій міськлікарні. А також доручили правовому управлінню, департаменту фінансів та департаменту ресурсних платежів до сесії розібратися, хто і що при цьому повинен буде заплатити і де взяти на це гроші. Як варіант, члени комісії вирішили ініціювати на сесії питання про виділення КП «Інфосервіс» 50 тис. Грн. для сплати ПДВ при передачі техніки. Але чи вийде це зробити в рамках нинішнього законодавства – невідомо. Адже зараз діє Закон «Про держдопомоги суб’єктам господарювання», згідно з яким органам місцевого самоврядування заборонено безпосередньо виділяти своїм комунальним підприємствам бюджетні гроші на які б то не було мети – це розцінюється як несправедлива конкуренція.

Джерело: