У Сумах гільзи та частини снарядів перетворювали на артоб’єкти

Майстер-клас з військово-польового арту – розпису предметів війни – влаштували у Сумах волонтери з Авдіївки, що в Донецькій області. У приміщенні міської галереї усі охочі акриловими фарбами розмальовували стріляні гільзи та частини снарядів.

Всі ці предмети залишились після бойових дій. Волонтерка Аліса Шрамко розповідає: “Акрил дуже гарно лягає на металеву поверхню гільз. Майбутні сувеніри не потребують попередньої підготовки. Розписувати може людина з будь-яким рівнем підготовки.
Наймолодшій учасниці майстер-класу – 5 років. Взяти участь запрошували всіх – і дорослих, і дітей.
“Суми – це перше місто, де проводимо такий майстер-клас, після плануємо поїхати в Івано-Франківськ”, – додає інша волонтерка, Аліна Косовська.
Захід безкоштовний. Ті сувеніри, які учасники майстер-класу розмальовують, можна забрати із собою. Також готові сувеніри можна купити, кошти підуть на допомогу військовим, розповіли волонтери. На розпис одного сувеніру йде від півгодини до двох, залежно від складності малюнку. Готові вироби можна використовувати як підсвічники або канцелярські підставки.

Організатори заходу – волонтери з благодійного фонду “Зорі надії” з Авдіївки. Вони збирають предмети, пов’язані з війною, поблизу рідного міста. Майстри перетворюють ці речі на сувеніри, а кошти від їх продажу передають на допомогу армії.

suspilne.media