У Сумах формують бюджет на 2021 рік

У Сумах триває робота над складанням бюджету та Програми економічного і соціального розвитку Сумської міської ОТГ на 2021 рік. Розпочалася така у серпні.

Створені робочі групи з питання підготовки проєкту бюджету Сумської міської ОТГ на 2021 рік та прогнозу бюджету на 2022–2023 роки, а також Програми економічного і соціального розвитку Сумської міської ОТГ на 2021 р., які очолив перший заступник міського голови Володимир ВОЙТЕНКО. До їх складу увійшли заступники міського голови, представники Піщанського старостинського округу, структурних підрозділів міської ради, головних розпорядників бюджетних коштів, постійних депутатських комісій, регіонального відділення Асоціації міст України.

Для формування проєкту дохідної частини бюджету Сумської міської ОТГ на 2021 рік відповідні виконавчі органи міської ради та органи, що контролюють справляння надходжень, подають розрахунки, аргументовані пояснення та аналіз обсягів надходжень податків і зборів (обов’язкових платежів) за кожним кодом бюджетної класифікації доходів, що зараховуються до бюджету Сумської міської ОТГ.

Також керуватимуться основними макроекономічними плановими показниками соціального і економічного розвитку України, підвищенням рівня державних соціальних стандартів, необхідними міжбюджетними трансфертами та субвенціями.

Відповідно до чинного законодавства та Бюджетного регламенту Сумської міської ради, головні розпорядники коштів вже подали розрахунки бюджетних запитів, відповідно до принципів обґрунтованості, збалансованості, ефективності, результативності та цільового призначення.

Департамент інфраструктури міста має подати розрахунки потреби в коштах на виконання робіт з благоустрою міста, капітальному ремонту житла, ліфтів та пропозицій щодо переліку об’єктів, будівництво яких буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку. Управління капітального будівництва та дорожнього господарства формує пропозиції щодо переліку об’єктів, будівництво яких буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку, та розрахунок потреби в коштах на виконання робіт з благоустрою міста.

Буде також проведено аналіз пріоритетності видатків та розроблені заходи з їх оптимізації, врахування пропозицій від громадськості, поданих у тому числі під час консультацій, обґрунтування доцільності заходів міських цільових програм, підвищення енергоефективності бюджетних установ та закладів тощо.

Також передбачається співпрацювати з Сумською облдержадміністрацією, Асоціацією міст України, Кабінетом Міністрів України, Верховної Ради України щодо врегулювання у разі необхідності проблемних питань та їх упередження.

Департамент фінансів, економіки та інвестицій проаналізує та узагальнить усю інформацію щодо планових обсягів доходів та видатків бюджету Сумської міської ОТГ, Програми економічного і соціального розвитку та підготовить проєкти, які будуть винесено на розгляд та схвалення постійній комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг, регуляторної політики Сумської міської ради; виконавчого комітету та Сумської міської ради.

Передбачається також проведення консультацій з громадськістю щодо проєктів бюджету та Програми економічного і соціального розвитку Сумської міської ОТГ на 2021 р.

Джерело: