У Сумах діти в напівзруйнованій будівлі наражаються на небезпеку

Нещодавно в Сумах на провулку Інститутському біля класичної гімназії обвалилася стіна нежитлової будівлі. З того дня минув місяць, а напівзруйнована будівля продовжує жахати сумчан, зокрема батьків, діти яких щодня проходять повз небезпечну ділянку. Підліткова зацікавленість може змусити забути про настанови батьків та діти можуть наблизитися до розрухи на небезпечну дистанцію.

Як, наприклад, ось цей підліток.

На сьогодні комунальні служби прибрали цеглу з проїжджої частини й обережно склали її на газоні. Територію навколо будівлі огородили лише сигнальною стрічкою.

В інспекції з благоустрою міста повідомили, що будівля є власністю Сумської класичної гімназії. Нещодавно, аби обстежити аварійну будівлю, збиралася комісія із фахівців департаменту інфраструктури, інспекції з благоустрою та представника гімназії.  Комісія склала припис, та про заходи унеможливити доступу до аварійних конструкцій і терміни цих робіт дізнатися не вдалося.

Решта стіни продовжує ледь-ледь триматися. Будь-якої миті вона може продовжити руйнуватися. Від падіння цеглин можуть постраждати люди, які йтимуть повз, або ж припарковані біля будинку автівки.

Яка вірогідність того, що впаде залишок стіни, та чи можна її якось закріпити, або ж потрібно розбирати будівлю, — про це розповів Олександр Новицький, заступник начальника ДП ПАТ «СУМБУД» Головна випробувальна лабораторія в будівництві зазначив: «Стіна в будь-який момент може втратити стійкість і зруйнуватися. Будівля в аварійному технічному стані. Згідно ДСТУ-Н Б В.1.2-18:2016 “Настанова щодо обстеження будівель і споруд для визначення та оцінки їх технічного стану” необхідно “унеможливити доступ до аварійних конструкцій” бо можливе раптове руйнування. Влаштування хтимчасових опор, думаю, можливе. Щоб точно сказати треба обстежувати будівлю. Варіант демонтажу можливий, але тоді вже для всієї будівлі. Звичайно закрита огорожа обов’язкова у будь-якому разі. Тим паче, що поряд навчальний заклад».

Джерело: