У Сумах 5-та міська лікарня просить грошей на очистку води

Як відомо, на базі 5-ї міськлікарні Сум працює відділення госпітальної нефрології та амбулаторного діалізу, де хворим на хронічну ниркову недостатність проводиться процедура гемодіалізу. Для цього в відділенні працює 13 апаратів «Штучна нирка».

Другий основний елемент для проведення процедури гемодіалізу — система очищення води. Вода — основний компонент діалізата, вона контактує з кров’ю пацієнта (вводиться внутрішньовенно в складі замісного розчину), і від якості її очищення залежить не тільки ефективність гемодіалізу, а й життя пацієнта, пише shans.com.ua.

У відділенні діалізу встановлена ​​система очищення води FRESENIUS AQUASTORE 08, яка працює цілодобово з 2001 г. На сьогодні вона вже зносилася, є збої в роботі електронної автоматики. Підкачувальні насоси, вугільні та піщані фільтри в системі востаннє змінювалися в 2014 р, пом’якшувач — у 2017-му. Але найголовніше — система зворотного осмосу — працює з того самого 2001 р. На закупівлю нових деталей для неї потрібно 1,5 млн грн, і ще 54 тис. — на заміну фільтрів і шлангів.

Міськздоров уже звернувся до міськради з проханням виділити зазначену суму з міськбюджету, оскільки держбюджет виділяє кошти лише на закупівлю медикаментів, еритропоетинів, витратних матеріалів та виробів медпризначення, але не на ремонт обладнання.

Джерело: