У школах міста Суми гарячі обіди отримують тільки першокласники та пільговики

У Сумах гарячими сніданками і обідами у період карантину у школах годують лише учнів 1-4 класів і пільговиків. Це трохи більше половини усіх дітей, які навчаються у школах міста — 16 тисяч. Батьки решти дітей мають забезпечувати їх їжею самотужки, передає Суспільне.

«Учні 1-4 класів отримують сік та печиво і харчуються в класах, куди їм і доставляють його класні керівники. Дітки, які приносять їжу у ланчбоксах, – вони так само харчуються у кабінетах, де за ними закріплені місця», — повідомила директорка ЗОШ №8 Ніна Щербань.

У міській освіті розповіли: учнів 5-11 класів у сумських школах зараз не забезпечують харчуванням взагалі. Із майже 29 тисяч цьогорічних школярів харчують у школі трохи більше половини.

Начальниця управління освіти і науки Сумської міськради Антоніна Данильченко розповіла, що станом на 1 вересня у школи пішли 28 900 школярів. Із них охоплені харчуванням 16 тисяч. У більшості це не гаряче харчування, а пакетоване.

«Усього 38 шкіл, із них 3 заклади не готують зовсім гарячого харчування. Наприклад, у школі №23 ремонтується харчоблок, проводиться капітальний ремонт, який, я сподіваюсь, скоро закінчиться. Але на сьогодні там неможливо організувати харчування. У школі №9 теж ремонтується харчоблок», — стверджує Данильченко.

«Школа №29 – це школа повного дня. Дітей понад 1 600 і охопити всіх гарячим харчуванням неможливо. Вони не зможуть це завершити і до 9-ї години вечора», — додала очільниця управління освіти.

До карантину у Сумах гарячим харчуванням забезпечували до 20 тисяч дітей.

Джерело: