У Роменському районі перешкоджають створенню Пустовійтівської ОТГ?

Керівник Пустовійтівської сільської ради В’ячеслав Оврамець нарікає на постійні труднощі зі створенням ОТГ, а процес децентралізації для Роменщини пов’язує із шантажем та політичними інтригами, пише azimuth.sumy.ua.

“Ще з 14 лютого нами були зібрані всі документи, аби ми могли офіційно об’єднатися майже з шістьма громадами в одну велику спроможну територію, але нам постійно перешкоджають, ставлять багато запитань та умов. Ми їх виконуємо, розуміючи, що для досягнення великих результатів, нам прийдеться чимось пожертвувати”, – зазначив він.

Серед умов В’ячеслав Оврамець назвав передачу частини прилеглої території до міста Ромни, яку Пустовійтівка виконала, а також розповів, що зараз виникає запитання щодо непрацюючого з 2017 року, але повністю заповненого, сміттєвого полігону, де досі не проведена рекультивація.

Він пояснив, що їхня громада не хоче приєднуватися до міста Ромни через повільний розвиток сільських територій, а Пустовійтівська громада може розвиватися набагато швидше і якісніше.

За словами Оврамця, сьогодні сільська рада має багато соціальних програм, які не має навіть місто Ромни. Зокрема, вони виділяють кошти при народженні дитини, допомагають матеріально дошкільнятам та першачкам, а ще виділяють кошти для лікування онкохворим тощо.

“Виконавши все, ми відправили документи на Мінрегіонбуд. І ми побачили себе у проєкті розпорядження Кабміну. Але потім нас звідти тихенько прибрали. За неофіційною інформацією цьому завадила Асоціація міст України… Ми написали звернення до керівництва держави з надією, що нас почують. Бо Пустовійтівська ОТГ визнана громадою з високим рівнем спроможності”, – наголосив сільський голова.

Джерело: