У райлікарні на Сумщині закрили половину відділень через коронавірус у медика

У Кролевецькій центральній районній лікарні на Сумщині закрили на карантин половину відділень. Усіх ургентних терапевтичних хворих (а також із Глухівського району) направляють до Шостки.

Це сталося після того, як коронавірус виявили у лікарки терапевтичного відділення. Про це розповів в. о. головного лікаря Кролевецької райлікарні Сергій Побивайло.

У лікарні закрили три відділення з шести: терапевтичне, хірургічне та реанімація. Вони не приймають планових пацієнтів, а терапевтичне, де захворіла лікарка, не приймає хворих узагалі.

“Хворі, які поступають за екстреними показами, – швидка екстрена медична допомога спрямовує їх до Шосткинської ЦРЛ. Якщо хворі звертаються самозверненням, то після стабілізації стану ми теж госпіталізуємо їх до Шосткинської ЦРЛ”, – сказав Побивайло.

“Хворі, що лежать, отримують допомогу. Невідкладна допомога також надається. На завтра призначена ургентна операція – ампутація, яка буде завтра проведена. 12 чоловік, в основному всі післяопераційні, які не можуть покинути відділення. Хто плановий, у більш-менш легкому стані, хто може лікуватися амбулаторно, ми їх всіх виписали, щоб вони проходили амбулаторне лікування”, – розповів в.о. завідуючого хірургічним відділенням Олександр Степанченко.

Поліклініка працює у звичайному режимі. Сімейна лікарка Надія Бондарєва працює у кабінеті, де приймають хворих з температурою. Каже, що до десятка людей сьогодні (27 липня – ред.) вже прийняли, направили на рентген. Одну пацієнтку направили у стаціонар – це жінка з сімейного осередку коронавірусної хвороби.

“Маму відправили, невістка і син лежать вже, а в неї позитивний тест на COVID. Там поки пневмонії немає, а є хронічний бронхіт у жінки”, – розповіла лікарка.

З температурними хворими медики працюють у костюмах, із 8 до 16 години. Розповідають, що в таких костюмах дуже жарко.

Наразі у лікарні 7 хворих із підтвердженим коронавірусом: шестеро в інфекційному відділенні, одна жінка в реанімації. П’ятеро – мешканці Кролевця і Кролевецького району, двоє – Глухівського. Лікарня розрахована на 140 ліжок, на сьогодні, 27 липня, тут 56 хворих. Усі хворі завершать лікування саме в цій лікарні. До кінця тижня будуть працювати в такому режимі, а з понеділка планують повністю відкритися у звичному режимі.

Кролевецька лікарня – не єдина, де обмежили прийом хворих. За інформацією головного лікаря Недригайлівської ЦРЛ Ігоря Пономаренка, у них відділення не закрили, але припинили планову госпіталізацію та відвідування.

Джерело: