У медзакладі в Сумах зафіксували ознаки використання адмінресурсу та непрямого підкупу виборців

До ОПОРИ звернулась медпрацівниця Сумського обласного клінічного перинатального центру з інформацією про те, що представники адміністрації медзакладу розповсюджують лікарнею «страхову карту» — добровільне страхування на випадок захворювання на СОVID-19. Ця карта є частиною соціальної програми «Наш край» благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє». Крім того, ОПОРІ повідомили, що деяким  медпрацівникам не дали право вибору чи погоджуватись на страхування.

Працівниця Сумського обласного клінічного перинатального центру повідомила ОПОРІ, що одна з працівниць медичного закладу пропонувала оформити  «страхову карту», що передбачає грошове покриття у розмірі 2500 гривень.

«Підійшла головна акушерка поліклінічного відділу Галина Володимирівна і запропонувала страхування, що наш головний лікар Марина Леонівна Кузьомінська домовилась з паном Деркачем про страхові виплати, що якщо ви захворієте за ці шість місяців, то вам буде виплачена допомога. Але за цю допомогу треба заповнити заяву для компанії благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє». Треба дати всі свої персональні дані: від дати народження до паспортних даних, з пропискою, адресою, де працюєте, і посади і мобільні телефони. Але вони чесно тут же і пишуть, що «даю згоду на обробку і використання та поширення моїх персональних даних, доступу до них третіх осіб». Таким чином вони зберуть за тиждень всі дані працівників. Як могла головний лікар дати «усний наказ» ходити і пропонувати?» , — повідомила  ОПОРІ працівниця  Сумського обласного клінічного перинатального центру.

Головний лікар Марина Кузьомінська  слухавку взяла та говорити відмовилась. На питання коли перетелефонувати, відповіла: «Складно сказати, поки не можу» і поклала слухавку.

Натомість старша акушерка поліклінічного відділу Галина Івахно на питання чи розповсюджують лікарнею страхування від COVID-19 від фонду «Наше майбутнє» підтвердила, що сама вже оформила таку страховку:

«Застраховані ми насправді по коронавірусу. Я застрахована. Покриття 2500 тисячі, страховка на 6 місяців. Страховка в тому випадку, якщо є результат та справка від сімейного лікаря», — сказала Галина Івахно.

В свою чергу виконуючий обов’язки начальника Управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій Бутенко розповів:

«Всі заклади охорони здоров’я є комунальними, некомерційними підприємствами і тому господарська і фінансова діяльність впроваджується ними самими автономно. Кожен заклад, відповідно, якщо працівники мають бажання застрахувати своє життя і здоров’я вони працюють з різними організаціями, які надають цю послугу».

Щодо можливого примусового страхування, як повідомили ОПОРІ в Управлінні охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, що наразі скарги такого характеру не надходили.

В Сумській обласній організації політичної партії «Наш край» на питання ОПОРИ з приводу розповсюдження страхових карт в лікарнях не відповіли:
«Наша Сумська обласна організація політичної партії цим не займається».

«Таке страхування має ознаки непрямого підкупу, зокрема з боку осіб, які роздають ці соціальні картки та надають послуги зі страхування, на користь кандидата в депутати Сумської обласної ради Андрія Деркача, від імені благодійного фонду якого здійснюють цю програму страхування. Також співзвучною до назви суб’єкта виборчого процесу, організації партії, список якої в обласну раду очолює Андрій Деркач, є назва соціальної програми, в рамках якої, як зазначається у буклеті, проводиться таке страхування. Окрім цього, якщо мали місце тиск або інший вплив на підлеглих щодо підписування цих заяв на страхування, тут можуть бути наявні ознаки використання адміністративного ресурсу», — розповіла координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області Ольга Коренєва.

Джерело: