У Краснопільському районі безпритульний кіт покусав чоловіка і помер: у біозразках виявили сказ

25 серпня начальнику Краснопільської районної державної лікарні ветеринарної медицини надійшов телефонний дзвінок від жителя с. Мала Рибиця Краснопільського району про отримання 22 серпня подряпин від безпритульного кота на власному подвір`ї при спробі його вигнати з домоволодіння.

Кіт був загнаний у клітку для подальшого спостереження за його станом, 25 серпня кіт загинув. У термінованому порядку потерпілому було запропоновано звернутися за медичною допомогою. Фахівцями ветеринарної медицини було відібрано патологічний матеріал для дослідження на сказ. Після відбору матеріалу труп кота спалено, а місце продезінфіковано.

Згідно з лабораторним дослідженням Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 002349 п. м./20 від 26.08.2020 у мазках-відбитках, зроблених із надісланого матеріалу, виявлене свічення характерне для вірусу сказу.

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Краснопільській районній державній адміністрації № 2 від 26.08.2020 оголошено неблагополучний пункт по сказу і введені карантинні обмеження та визначено загрозливу зону. Розпочаті комплексні заходи по ліквідації сказу відповідно до затвердженого Плану.

Потерпілий проходить курс антирабічних щеплень.

Джерело: