У Господарському суді Сумської області підбили підсумки роботи в умовах карантину

Керівника апаратуГосподарського суду Сумської області Ольга Кулібаба розповіла про досягнення, труднощі та перемоги, потенційні плани установи на майбутнє.

 — Ольго Володимирівно, 2020 рік став непростим, через поширення вірусу Covid-19, через економічний спадв країні, все ж таки з яким настроєм проходить робота в господарському суді Сумської області,  які результати,  які цікаві проєкти вдалося реалізувати з початку року?

 —  Господарський суд Сумської області гідно виконує свою функцію щодо здійснення правосуддя, захищає права та охоронювані  законом інтереси учасників господарських правовідносин. Попри карантин та заходи безпеки проти поширення вірусу Covid-19, ми працювали в досить динамічному режимі, не відволікаючись від нашої основної місії щодо здійснення правосуддя в господарському судочинстві, створивши всі необхідні умови як для суддів, так і для сторін аби розгляд справ проходив в комфортному та безпечному просторі. Щодо внутрішньої роботи, то відбулось затвердження нової редакції Засад використання автоматизованої системи документообігу суду, яка удосконалила робочі моменти в процесі розподілу судових справ.

Наразі опрацьовується Інструкція з діловодства,  яка регламентує роботу нашого суду з урахуванням інстанції та спеціалізації. З початку року здійснювався аналіз навантаження суддів і дотримання їхньої спеціалізації при розподілі справ автоматизованою системою.  Я переконана, що із всіма завданнями, які стояли перед командою суду,  ми досить добре справилися. Настрій оптимістичний,  з вірою в успіх та найкраще!

— Одним із важливих  напрямків суду є робота із запитами про доступ до публічної інформації. Скільки запитів надійшло і яких питань вони стосувалися? 

 -Протягом першого півріччя 2020 року до суду надійшло 18 запитів про доступ до публічної інформації, які здебільшого стосувалися строку розгляду справ, фінансування оплати публічних держслужбовців та інформації про судові справи. Нерідко, коли запитувачі інформації намагалися поза процесуальним шляхом, без сплати судового збору отримати доступ до матеріалів судових справ, у такому випадку ми намагаємось їм роз’яснити про законний порядок ознайомлення з матеріалами і отримання копій рішень.  Зазначу, що на всі запити були надані відповіді у встановлені законом строки.

 — Яка ситуація із виконавською дисципліною, які цікаві проєкти плануєте реалізувати до кінця цього року ? З початку року до господарського суду Сумської області не надійшло жодної скарги на дії працівників апарату суду. При цьому, на виробничих нарадах апарату суду протягом року мною особисто постійно зверталась увага працівників на правила поведінки державного службовця та етику ділового спілкування.  З метою реалізації заходів щодо вдосконалення роботи Господарського суду, здійснювалась робота в напрямках поліпшення організаційно-кадрового, інформаційно-аналітичного, документального, матеріально-технічного забезпечення діяльності суду, створення належних умов для роботи працівників. Проводилось навчання помічників суддів, секретарів судових засідань, працівників апарату суду із питань новел чинного законодавства.

Крім цього, в нашому суді постійно ведеться робота для забезпечення кращого розуміння суспільством ролі судової системи та більш точного уявлення про систему правосуддя задля здобуття поваги і довіри стосовно здатності судів виконувати свої функції, зокрема, запущено проєкт «Femida online», в якому планується обговорювати з експертами зміни до законодавства, особливості юридичної практики в тій чи іншій галузі права, ділимось корисними порадами як для практиків, так і для звичайних людей, які не є фахівцями в праві, але цікавляться останніми новелами в українському та європейському законодавстві.

Перший ефір про медіацію в Україні було проведено за участі судді господарського суду Сумської області Юлії Джепи та адвоката, медіатора Івана Кравченка. Я сподіваюся, що попереду багато цікавих та вдалих ідей та проєктів, які ми зможемо запустити та реалізувати в цьому році.

Джерело: