У Білопіллі районну лікарню хочуть передати на баланс міста

Аби зберегти районну лікарню, заклад вирішили передати у власність Білопільської громади. Передачу ініціювали на позачерговій сесії міськради 10 вересня.

Питання передачі з балансу територіальних громад сіл, селищ, міст Білопільського району на баланс Білопільської міської ради КП «Білопільська центральна районна лікарня» привернуло найбільше уваги, передає bilopillia.city.

— Статус вторинної медичної ланки не може залишатися у тому вигляді, в якому перебуває сьогодні, — зазначив під час сесії Білопільський міський голова Юрій Зарко. – Незважаючи на додаткове фінансове навантаження, для того, аби зберегти районну лікарню, з нового 2021 року, ми маємо взяти її на баланс міської ради. Тим більше, враховуючи, що на сьогодні лікарня має вісім пакетів для надання медичних послуг, а не чотири, на які ми сподівалися минулого року.

Як зазначив очільник Білопільської ОТГ, вторинна медична ланка району фінансується з через Національну службу здоров’я, тож міська рада лише дофінансовуватиме певну частину коштів, виділяючи їх на особливі потреби та комунальні платежі. Мова йде про суму близько чотирьох мільйонів гривень на рік. Для прикладу, утримання однієї школи торік обійшлося бюджету в 10-11 мільйонів.

— Сподіваюся, на черговій сесії районної ради, 16 вересня, депутати підтримають ініціативу передачі районної лікарні на баланс міськради. Звісно, певні складнощі виникатимуть, але медицину треба рятувати. Адже в Конституції України зазначено, що найвища цінність людини – це її життя. А рятують ці життя, звісно, медики. Тож, ми просто зобов’язані віднайти кошти для вторинної ланки, — сказав міський голова.

Джерело: