Свято Покрови Пресвятої Богородиці та інші богослужіння мають відбуватися без порушення карантинних вимог

На цьому під час під час зустрічі з представниками церков та релігійних організацій наголосив заступник голови Сумської облдержадміністрації Сергій БАННІКОВ.

«Завтра ми відзначатимемо свято Покрови Пресвятої Богородиці. Голова Сумської облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО вчора звернувся через засоби масової інформації до представників усіх конфесій з проханням, за можливості, обмежити кількість вірян під час проведення служб та утриматися від хресних ходів. Кожен має подумати про те, що ставить під загрозу життя оточуючих та своїх рідних і близьких», – зазначив Сергій Банніков. – І ми сьогодні зустрілися з вами, щоб ще раз попросити вас не допускати скупчення жителів області під час богослужінь і порушення соціальної дистанції між людьми».

Заступник голови облдержадміністрації нагадав, що у суботу відбулося позачергове засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де прийнято ряд вкрай необхідних рішень про запровадження обмежень на території м. Суми. З 12 жовтня обласна комісія рекомендувала встановити обмеження у м. Суми, чітко визначені постановою Кабінету Міністрів № 641.

Наразі школи і вузи переведені на дистанційне навчання. Заборонена посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення. Міський транспорт поки що працює у попередньому режимі, відповідно до вимог адаптивного карантину.

Також обмежується приймання відвідувачів у закладах культури, кінотеатрах, ресторанах, кафе, торговельно-розважальних центрах, спортивних залах, фітнес-центрах, закладах торговельного і побутового обслуговування.

Керівникам підприємств та організацій запропоновано розглянути питання щодо можливості переведення своїх працівників на режим дистанційної роботи. Всі, хто може виконувати свої посадові обов’язки онлайн, мають принаймні на два тижні залишатися вдома. Керівники органів державної виконавчої влади, що розташовані в Сумах, також мають розглянути питання щодо можливості організувати роботу так, щоб люди працювали і надавали всі необхідні адміністративні послуги дистанційно.

«Наголошую, що обмеження на масові зібрання, встановлені у зв’язку з пандемією коронавірусу, як і обов’язок дотримуватися правил карантину та обсервації, обов’язкові до виконання для всіх незалежно від релігійних переконань. Тож я закликаю вас до розуміння ситуації і донесення всієї інформації до вірян, – підкреслив Сергій Банніков. – Ми маємо вжити максимум заходів, щоб «червона» зона не поширилася на всю Сумську область».

Джерело: