Сумському «мінеру» присудили тюремний строк

Сумською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення стосовно 54-річного чоловіка, який 28 січня 2020 року зателефонував на лінію «102» та повідомив, що «на харківському автошляху заміновано міст».

Тоді перевіряти інформацію про мінування мостів розпочали правоохоронці одразу кількох відділів поліції області, оскільки в повідомленні не було вказано, який саме міст заміновано. Одночасно з пошуком вибухівки було розпочато і розшук чоловіка, який повідомив про мінування. Вжитими заходами за декілька годин його було затримано. «Мінером» виявився житель села Верхня Сироватка Сумського району. Під час проведення обшуку в його будинку слідчі вилучили телефон, з якого і було повідомлено про замінування. Факт мінування не підтвердився.

Чоловік зловживає спиртним і має багате кримінальне минуле. Більш того, він у 2016 році телефонував на лінію «104» та повідомляв про вибух. Тоді він відбувся умовним строком покарання.

У суді обвинувачений вину свою визнав, розповів, що повідомити про мінування він вирішив через те, що йому «все набридло». Чоловіка визнано винним за ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) КК України та засуджено до 2 років позбавлення волі.

Джерело: